Klasa I b uczy się gry w szachy.

W bieżącym roku szkolnym klasy pierwsze realizują Ogólnopolski Projekt Polskiego Związku Szachowego „EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE”.
   Celem projektu jest zwiększenie umiejętności matematycznych polskich uczniów. Szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości; jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja.

Cel jest realizowany poprzez uruchomienie pilotażowego wprowadzenia nauczania gry w szachy jako zajęć obowiązkowych w edukacji wczesnoszkolnej w wybranych szkołach podstawowych na terenie całego kraju przez dwa lata. Do tego programu  dołączyła również nasza szkoła, która została przez Polski Związek Szachowy wyposażona w niezbędny sprzęt szachowy oraz specjalnie na potrzeby projektu opracowaną książkę do nauki, autorstwa Magdaleny Zielińskiej, jednej z koordynatorów projektu.
Na pierwszych lekcjach uczniowie poznali szachownicę i jej cechy. Na kolejnych zajęciach będą poznawać kolejne bierki.
   Mamy nadzieję, że zajęcia będą cieszyły się zainteresowaniem i wykształcimy przyszłych mistrzów szachów.