Aktualności

Szczegóły

PRÓBNA EWAKUACJA


    Czwartek 10 września 2015r. godzina 1000 W Szkole Podstawowej nr 1 rozległ się nagle głośny, ciągły sygnał dźwiękowy. To alarm wzywający wszystkich do opuszczenia budynku. W szkole trwała ewakuacja. Po opuszczeniu szkoły wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli oraz pozostali pracownicy udali się w bezpieczne miejsce na boisku szkolnym. Nie było paniki. Wszystko odbywało się sprawnie i zgodnie z obowiązującymi procedurami. Na szczęście to były tylko ćwiczenia..

    Próbna ewakuacja przeprowadzona we współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Radzyniu Podlaskim była dla dzieci i młodzieży dużym przeżyciem i doświadczeniem. Brało w niej udział 574 osoby (uczniowie, pracownicy, 1 gość i 2 rodziców). Wszyscy, zachowując zasady bezpieczeństwa, z dużym zdyscyplinowaniem opuścili budynek szkoły. Meldunki o przebiegu ewakuacji i ilości ewakuowanych uczniów złożyli pani dyrektor nauczyciele i pozostali pracownicy. Zakończenie ćwiczeń nastąpiło o godz. 10.12. Osobami odpowiedzialnymi za ewakuację byli: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Danuta Bukryj-Pałka - kierownik akcji ewakuacyjnej,  dyrektor Gimnazjum nr 1 Bożena Płatek - z-ca kierownika akcji ewakuacyjnej oraz kierownicy sektorowi na piętrach, wytypowani nauczyciele szkół, członkowie zespołu ds. ewakuacji. Z upoważnienia Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski akcję ewakuacyjną obserwował inspektor ds. ochrony PPoż. Waldemar Blicharz.
    Celem ćwiczeń ewakuacyjnych było kształtowanie umiejętności odpowiedniego postępowania w sytuacji zaistnienia realnego zagrożenia, sprawdzenie dróg ewakuacyjnych oraz ich oznakowania. Również dla Straży Pożarnej był to test doskonalący umiejętność prowadzenia akcji i współdziałania z władzami szkół.
    Wszyscy zgodnie stwierdzili, że taka niezapowiedziana próba była potrzebna, choć nigdy w przyszłości nie chcieliby wykorzystać zdobytego doświadczenia.

   

Kalendarz wydarzeń  

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Facebook  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012