III Radzyńska Paraolimpiada

Dnia 4 października 2015 r. uczniowie z  V c, VI b oraz chętni z innych klas pod opieką p.Marty Jaroszyńskiej , p.Jadwigi Wójcik, p.Iwony Wlizło i p.Agnieszki Lipki wzięli udział w III Radzyńskiej Paraolimpiadzie, organizowanej przez Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ósmy Kolor Tęczy”. Imprezę rozśpiewał hymnem Stowarzyszenia Jacek Musiatowicz z synem Michałem, a po kilku słowach pani prezes Sylwi Marczuk, rozpoczęły się gry i zabawy.

100 zawodników brało udział w wielu konkurencjach sportowych, przygotowanych przez nauczycieli z: Prywatnego Przedszkola „Biedroneczka”, Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół w Ulanie, DŚD w Radzyniu Podlaskim, 1 LO w Radzyniu Podlaskim, Zespołu Szkół w Białce i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim. Impreza wzbogacona została występem Grzegorza Fijałkowskiego z Poizdowa, pokazem zdolności piłkarskich klasy sportowej z Gimnazjum nr 2 oraz przedstawieniem „Czerwony Kapturek” Stowarzyszenia „Kołowrotek”.
    Nasza grupa otrzymała dwa puchary oraz dyplomy:
- za zajęcie I miejsca w konkursie na najciekawszy „Promocyjny Plakat” Radzyńskiej Paraolimpiady,
- za zajęcie II miejsca w konkursie na najciekawszą „Wesołą Piosenkę Kibica” Radzyńskiej Paraolimpiady,
- za zajęcie III miejsca w konkursie na najbardziej kolorową „Tęczową Drużynę” Radzyńskiej Paraolimpiady,
- „Rozśpiewana Drużyna Kibiców” Radzyńskiej Paraolimpiady,
- „Wesolutkie Minki Kibica” Radzyńskiej Paraolimpiady,
- „Serdeczna Drużyna Kibiców” Radzyńskiej Paraolimpiady,
- „Najmłodsza Drużyna Kibiców” Radzyńskiej Paraolimpiady.

P.S. Zwycięski plakat, szkolna tarcza oraz piosenka zostały przygotowane przez naszych uczniów pod kierunkiem p.Barbary Ejsmont, za co serdecznie dziękujemy :)