Wycieczka do lasu

W piątek 02.10.2015r. w przeddzień Światowego Dnia Zwierząt (04.10.) klasa II d i III b wraz z wychowawczyniami paniami Elżbietą Duk i Grażyną Szabrańską wybrały się na wycieczkę do lasu Feliksówka na całodniową lekcję przyrody. Nasze obcowanie z naturą rozpoczęliśmy od spotkania z leśniczym - panem Dariuszem.

Pogoda jak na początek jesieni była bardzo zachęcająca, więc zwarci i gotowi na leśne przygody ruszyliśmy, by odkrywać wszystko to, co dla nas jeszcze obce. Z wielkim zainteresowaniem poznawaliśmy tajniki ścieżki dydaktycznej objaśnianej nam przez pana leśniczego – warstwy lasu i odpowiadające im rośliny, ciekawostki z życia zwierząt, tajemnicze, malowane farbą znaki na pniach drzew, widzieliśmy też pułapkę na szkodniki lasu. Oglądaliśmy różne gatunki drzew liściastych i iglastych, różne krzewy. Czekaliśmy cały czas na spotkanie z dzikim zwierzątkiem. Niestety nie wyszło nam nic na spotkanie. Chyba byliśmy za głośno, choć gdzieś za stertą suchych patyków zamigotała nam złota kita lisa. Widzieli ją tylko ci, którzy bacznie obserwowali naturę.

Po naszej wędrówce ścieżką dydaktyczną nastąpił czas na małe co nieco. Na polanie zapłonęło ognisko. Piekliśmy kiełbaski i chlebek. Było pyszne. Dla zwierzątek też coś zostało- tak trochę kiełbaski w ognisku (około kilograma). To był prezent od nas dla mieszkańców lasu z okazji ich imienin. Był też czas, by pobawić się z kolegami na świeżym, leśnym powietrzu. Bardzo dotlenieni i nieco zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Uważamy, że las należy chronić i szanować.