Zwycięzcy są wśród nas! - wyniki II edycji konkursu plastycznego

pt. "Radzyń segreguje"

We wrześniu br. Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski ogłosił konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas I-VI szkół podstawowych z terenu miasta. Co trzeba było zrobić, żeby wygrać? Należało stworzyć pracę plastyczną w formie plakatu, który zachęci mieszkańców Radzynia do segregowania odpadów komunalnych w domach, szkołach, zakładach pracy itd.

2 października ogłoszono wyniki konkursu. Do Urzędu Miasta wpłynęło 169 prac z 3 szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej, w tym 139 prac w kategorii klas I-III i 30 prac w kategorii klas IV-VI. Wyłonionych zostało 12 najlepszych prac spełniających kryteria tj. motyw zachęcenia do segregacji, motyw nawiązujący do Miasta Radzyń Podlaski, właściwe kolory i rodzaje pojemników przeznaczonych na odpady, praca w formie plakatu.
   Wśród zwycięzców znalazły się uczennice naszej szkoły tj.:
- Małgorzata Zając z klasy ID  - 2 miejsce w kategorii klas I-III,
- Olga Szerszonowicz z klasy VIB - 2 miejsce w kategorii klas IV-VI,
- Monika Pawlina z klasy VC - 3 miejsce w kategorii klas IV -VI,
- Paulina Sierpień z klasy VC - wyróżnienie.
    Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 20 października w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Zastępca Burmistrza Tomasz Stephan oraz podinspektor Piotr Tarnowski jednogłośnie stwierdzili, że temat ochrony środowiska jest dobrze znany uczniom, o czym świadczą ich prace. Oprócz wielu pochwał i gratulacji dzieci otrzymały m.in. nagrody z logo "Radzyń segreguje" oraz nagrody rzeczowe.
    Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i jednocześnie zachęcamy pozostałych uczniów do udziału w tego rodzaju konkursach.