"Bóg rodzi się dla każdego - otwórzcie serca dla Niego"

Dnia 22.12.2015r. uczniowie kl. Va i Vc pod kierunkiem p. Izabeli Korulczyk zaprezentowali zgromadzonej społeczności szkolnej i zaproszonym gościom "wesołe Jasełka". Uroczystość uświetnił chór szkolny prowadzony przez p. Barbarę Ejsmont.

Głównym przesłaniem przedstawienia, było ukazanie hojności Bożego Miłosierdzia dla każdego człowieka, choćby największego grzesznika, który już jest blisko piekła, ale nie chce tak żyć. Chrześcijanin to człowiek radosny a Pan Bóg z pewnością ma poczucie humoru. Zabawna i pełna dialogów nawiązujących do współczesności forma widowiska nie przeszkadzała w refleksji nad tym co w życiu najważniejsze.

Po przedstawieniu pani dyrektor Danuta Bukryj - Pałka podziękowała pani I. Korulczyk oraz pani B. Ejsmont za przygotowanie Jasełek. Wszystkim uczniom, nauczycielom i gościom złożyła bożonarodzeniowe życzenia. Świąteczną atmosferę dopełniło wspólne śpiewanie kolęd i symboliczne przełamanie się opłatkiem.

Na zakończenie spotkania odbyło się wręczenie dyplomów i wyróżnień dla uczniów biorących udział w różnego rodzaju konkursach.
Konkurs świąteczny "Boże Narodzenie - historia i zwyczaje" odbył się 10.12.2015r. Brało w nim udział 40 uczniów z klas IV-VI. Komisja wyłoniła zwycięzców:
w kategorii klas VI - I miejsce Duszak Julia kl. VIa
II miejsce Szerszonowicz Olga kl. VIb
III miejsce Niewęgłowski Michał kl. VIa
Wyróżnienie Osak Konrad kl. VIa i Szerszonowicz Martyna kl. VIb

w kategorii klas V - I miejsce Bednarczyk Katarzyna kl.Vb
II miejsce Adamska Anna kl. Va
III miejsce Pietruszka Emilia kl. Vb
Wyróżnienie Rozwadowska Zuzanna kl. Vb

w kategorii klas IV - I miejsce Borkowska Patrycja kl. IV a
II miejsce Kaliszuk Wiktoria kl. IVb i Siemionek Ewa kl. IVa
III miejsce Boreta Julia kl. IVb i Niewęgłowska Natalia kl. IVa
Wyróżnienie Ostasiewicz Julia IVc, Dołęga Wiktoria kl. IVc, Mikulska Aleksandra kl. IVa, Paskudzka Monika kl. IVb

W konkursie plastyczno - literackim pt. "Warto pomagać", który był organizowany w ramach kampanii ogólnopolskiej "Zachowaj Trzeźwy Umysł" nagrodę otrzymały: Klaudia Sierpień kl. VIb oraz Paulina Sierpień kl. Vc. W ramach ww. kampanii, w konkursie ulotkowym "Zdrowe zagranie" nagrodę otrzymał również absolwent naszej szkoły Jan Bożym (obecnie uczeń Gimnazjum Nr 2 w Radzyniu Podlaskim).
  Wyróżniono również uczniów, którzy przygotowali piękne szopki na II Konkurs Powiatowy Bożonarodzeniowych Szopek. Dyplomy i słodkości otrzymali: Ewa Siemionek IVa, Katarzyna Spozowska VIb, Gabriela Szabrańska IVc, Zuzanna Pękała IVc, Wiktoria Kaliszuk IVb, Julia Boreta IVb, Tobiasz Czapski IIc, Paweł Bielecki IIc oraz Anna Adamska Va.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!