Konkurs wiedzy o naszym mieście pt. „Radzyń Podlaski –moje miasto"

Dnia 15 stycznia 2016r. odbył się w Naszej Szkole konkurs wiedzy o naszym mieście pt. „Radzyń Podlaski –moje miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam”. Został on zorganizowany przez p. Elżbietę Duk (nauczycielkę kształcenia zintegrowanego).

W konkursie udział wzięli chętni uczniowie klas trzecich. Test, który sprawdzał wiedzę trzecioklasistów nie należał do łatwych, jak stwierdzili sami uczniowie. Trudno było im przyswoić mnóstwo wiadomości związanych z historią Radzynia i Naszej Szkoły, zapamiętać najważniejsze daty, nazwiska znanych osobistości urodzonych w Radzyniu, a także orientować się, co dzieje się współcześnie.

Razem z p. Teresą Bajdą (członkiem komisji konkursowej) podziwiałam zapał naszych uczniów, którzy mimo tak wielu obowiązków związanych z nauką, z wielką ochotą przez prawie dwa miesiące chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o swoim mieście.

Chciałam bardzo serdecznie podziękować, p. Grażynie Szabrańskiej i p. Iwonie Wlizło za pracę ze swoimi uczniami, a szczególnie pogratulować p. Bożenie Wojtaś, gdyż to jej wychowankowie zajęli czołowe miejsca w konkursie, są to:

Szymon Głębocki – I m.
Łukasz Opolski – II m.
Wiktor Grabowski – III m.
Wyróżnienie otrzymała Maja Bobińska z klasy III c.

Nagrody i dyplomy zostały wręczone uczniom podczas akademii z okazji Święta Naszej Szkoły obchodzonego 22 stycznia.