"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia.

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…”

Dnia 21 stycznia 2016 r. uczniowie klasy II c przyszli odświętnie ubrani do szkoły, a na ich twarzach od rana gościła radość. O godzinie 1300 do szkoły zawitali wyjątkowi goście-ich babcie i dziadkowie.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania Szanownych gości. Kolejnym etapem była część artystyczna w wykonaniu wnucząt. Dzieci recytowały przepiękne wierszyki i śpiewały piosenki. Po części artystycznej uczniowie podeszli do swoich babć i dziadków i osobiście złożyli im serdeczne życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Uroczystość zakończono wspólnym poczęstunkiem, podczas którego uczniowie zadawali swoim dziadkom wiele interesujących pytań. Dzieci  były ciekawe jakie wspomnienia szkolne posiadają ich babcie i dziadkowie. Goście chętnie opowiadali o swoim dzieciństwie oraz o zasadach panujących w tamtych czasach w szkole.

Organizatorkami spotkania były p.Iza Paszkiewicz oraz p.Ewa Wysokińska. Serdecznie dziękujemy Babciom i Dziadkom za przybycie i jeszcze raz składamy im serdecznie życzenia. Mamy nadzieję, że te wzruszające chwile na długo pozostaną nam w pamięci.