Wycieczka do Warszawy

W dniach 23 – 24 maja 2016r. uczniowie klas: I a, II a, II b i III c pod opieką wychowawców: p.M.Maciejewskiej, p.D.Szczerby, p.J.Szymy, p.A.Jeżowskiej i p.A.Lipki uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
   Na początku dzieci obejrzały pełen emocji film w kinie 6D, a potem odwiedziły Manufakturę Cukierków na Nowym Świecie, gdzie dowiedziały się, w jaki sposób powstaje karmel i mogły zobaczyć proces wyrabiania karmelowych cukierków i lizaków. Na koniec każdy uczestnik otrzymał słodki podarunek.

W programie była też wizyta w warszawskim ZOO oraz spacer z przewodnikiem po Starym Mieście „szlakiem legend warszawskich”. Dzieci zobaczyły też zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Wiele radości dostarczyły „Warsztaty wypiekania pizzy”, na których dzieci ubrane w profesjonalne fartuszki i czapeczki od podstaw przygotowywały swoją pizzę i dekorowały ją według własnego pomysłu. Po upieczeniu odbyła się konsumpcja własnych dzieł kulinarnych.

Na koniec pobytu w stolicy, korzystając z pięknej pogody wszyscy uczestnicy odpoczywali po trudach wycieczki i podziwiali pokaz warszawskich fontann. Uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu w godzinach wieczornych.