POKAZY SZALONYCH NAUKOWCÓW

W piękny i słoneczny (mimo złych prognoz) listopadowy poranek klasy IV a, b, c wraz z wychowawcami:, p.W.Pietroniem, p.I.Wlizło, p.J.Wójcik udały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Lublina. Wszyscy wzięliśmy udział w Pokazie Szalonych Naukowców. Była to kompilacja przeróżnych doświadczeń z zakresu fizyki i chemii.

Przedstawione one zostały w bardzo efektowny i przystępny sposób. Zobaczyliśmy tańczące i grające prawdziwe pioruny oraz miecze świetlne. Ujrzeliśmy poduszkowiec oraz produkcję pistacjowej piany. Mogliśmy usłyszeć dźwięki fal akustycznych i oglądać kilkumetrowe balony. Największe jednak wrażenie wywarły pierścienie szczęścia wypuszczane w stronę publiczności.

Kolejny punkt programu to bardzo duża sala zabaw. Tam największym powodzeniem cieszyła się ścina wspinaczkowa. Nie obyło się również bez bitwy na piłeczki czy wędrówki po labiryncie.

Po tak wspaniale spędzonym dniu wróciliśmy do domów. To, co zobaczyliśmy i przeżyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci.