„Dzisiaj wielka jest rocznica –
          Jedenasty Listopada!
          Tym, co zmarli za Ojczyznę,
          Hołd wdzięczności Polska składa...”

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, tymi słowami w dniu 10 listopada 2016r. uczniowie klas trzecich rozpoczęli akademię z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie: p.Dorota Szczerba, p. Janina Banach,p. Iza Paszkiewicz i p. Elżbieta Duk. Podziękowanie również należy się nieobecnej p. Jolancie Szyma, która wniosła swój wkład pracy w przygotowanie scenariusza.

Uczniowie zaprezentowali wiersze, inscenizację oraz pieśni patriotyczne związane z tym świętem. W czasie trwania akademii panował podniosły nastrój pełen skupienia i zadumy. Na zakończenie Dyrekcja, zebrani nauczyciele, uczniowie klas I – VI oraz zaproszeni goście gromkimi brawami podziękowali trzecioklasistom za wspaniale przygotowaną „lekcję historii”. Na koniec głos zabrała p. dyrektor  Danuta Bukryj – Pałka, która podziękowała uczniom klas trzecich za pięknie przygotowaną akademię oraz wychowawczyniom tych klas.