WYCIECZKA DO WARSZAWY

19 grudnia 2016 r. dzieci z klasy II a, III a i III b pod opieką swoich pań: Mirosławy Maciejewskiej, Jolanty Szymy, Doroty Szczerby i Moniki Bohoniuk , wybrały się na przedświąteczną wyprawę do stolicy. Pierwszym punktem programu był Stadion Narodowy, gdzie dzieci zobaczyły ogrom tego obiektu.

Na dwukondygnacyjnych trybunach znajduje się 58 500 miejsc dla widzów-fanów futbolu, jest mnóstwo restauracji, toalet. Nad murawą jest rozsuwany dach, a pod płytą boiska jest podziemny parking, szatnie dla sportowców. Obecnie na płycie boiska jest lodowisko  służące do jazy na łyżwach rekreacyjnej dla dzieci i dorosłych.

Następnie byliśmy z wizytą w gmachu TELEWIZJI POLSKIEJ. Program zwiedzania obejmował wizytę w studiach telewizyjnych, pomieszczeniach reżyserskich, magazynach rekwizytów i kostiumów, muzeum. Tu, nieoczekiwanie, w studio programu JAKA TO MELODIA? spotkaliśmy się z członkami zespołu PECTUS tuż po ich nagraniu świątecznym. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć. Pięknie wyglądała oświetlona Warszawa iluminacjami świetlnymi, więc musiał być też spacer po Krakowskim Przedmieściu aż do Zamku Królewskiego, a po drodze fotki np. z Mikołajem.

Ostatnim punktem wycieczki była Fabryka Bombek, gdzie dzieci poznały proces produkcji szklanych ozdób, a następnie każdy ozdabiał swoją bombkę. Można było również zakupić gotowe piękne bombki. Dzieci, pełne niezapomnianych wrażeń późnym wieczorem wróciły do domu.