Naukowa epidemia, czary mary i alchemia” - niecodzienna lekcja przyrody

5 stycznia 2017r. do naszej szkoły przyjechało dwóch animatorów z firmy „Zaelektryzowani” z Lublina. Zaprezentowali spektakl pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. W ramach tego przedstawienia bracia Hubert i Daniel Goławscy (organizatorzy spotkania a zarazem absolwenci naszej szkoły) zaprosili uczniów klas I-III oraz IV-VI do udziału w tej „żywej” lekcji przyrody.

Poprzez elementy wykładu, laboratoriów naukowych, quizu czy kabaretu prezentowali uczestnikom niecodzienne eksperymenty fizyczno-chemiczne oraz niezwykłe ciekawostki o budowie ludzkiego organizmu. W ramach spektaklu przeprowadzono doświadczenia takie jak:

• rura Bernoullego,
  • lewitujące piłki,
  • wpływ działania siły odśrodkowej na człowieka,
  • właściwości metanu i mieszanki propan butan,
  • powstawanie wodoru i dwutlenku węgla,
  • zabawy z helem i zabawy grawitacyjne.

Najciekawszym elementem pokazu była możliwość aktywnego udziału uczniów, a nawet nauczycieli. Wszyscy byli zachwyceni.
    Scenariusz tych niecodziennych zajęć połączył w sobie elementy edukacyjne z humorystycznymi. Animatorzy zagwarantowali swoim widzom nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale przede wszystkim rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przyrody.