V Konkurs o Karolu Lipińskim rozstrzygnięty

29 marca odbył się półfinał i finał V Konkursu wiedzy o życiu i twórczości Karola Lipińskiego oraz o Dniach Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim zorganizowany przez Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne pod patronatem burmistrza Radzynia Podlaskiego i starosty radzyńskiego.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice, które w etapie szkolnym uzyskały:

Amelia Korulczyk VI c 19/20 pkt. możliwych do zdobycia,

Anna Adamska VI a i Julia Boreta V b po 18/20 pkt..

W konkursie powiatowym uczestników oceniało jury w składzie: pani Agnieszka Jeż – przewodnicząca, pan Andrzej Kotyła i pani Dorota Szostakiewicz. Do etapu półfinałowego przeprowadzonego w Radzyńskim Ośrodku Kultury przystąpiło 28 uczestników wyłonionych w I etapie (wewnątrzszkolnym) reprezentujących 9 szkół. W kategorii I – szkoły podstawowe (klasy IV – VI) – 12 uczniów, w kategorii II – gimnazja – 11 uczniów oraz w kategorii III – szkoły ponadgimnazjalne – 5.

Po sprawdzeniu testów pisemnych złożonych z 30 pytań jury zakwalifikowało do etapu finałowego 15 uczestników. Wśród nich znalazły się wszystkie nasze reprezentantki. Finał konkursu przeprowadzony został w formie ustnej (uczestnicy rozpoznawali 3 przykłady utworów K. Lipińskiego i odpowiadali na 2 wylosowane przez siebie pytania dotyczące życia, twórczości kompozytora i koncertów odbywających się w naszym mieście w ramach DKL).

W kategorii uczniów szkół podstawowych:

I miejsce zdobyła Amelia Korulczyk,

II miejsce zdobyła Anna Adamska,

III miejsce zdobyła  Julia Boreta

wszystkie reprezentantki naszej szkoły.

Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Ejsmont nauczycielka muzyki i plastyki.

Laureaci Konkursu otrzymali z rąk prezes RTM Agnieszki Jeż, burmistrza Radzynia Podlaskiego Jerzego Rębka i starosty radzyńskiego Lucjana Kotwicy dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Radzyń Podlaski, Zarząd Powiatu Radzyń Podlaski, SPOMLEK, dr Gerard (Amelka Korulczyk -. tablet, Ania Adamska –smartfon, Julka Boreta-  mp3).

Ceremonię wręczenia nagród uświetnił krótki koncert w wykonaniu pana Tomasza Wojtasia – fortepian i pana Macieja Szuksztula – skrzypce. Muzycy zagrali utwory Karola Lipińskiego „Kaprys”, „Mazur”, „Koncert skrzypcowy D-dur nr 2 op. 21” II cz. Adagio, piu tosto andante.