Aktualności

Szczegóły

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

   Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się 4 września br. o godz. 900. W tym roku szkolnym uroczystość ta odbyła się na polanie przed Pałacem Potockich w parku miejskim, ponieważ na placu szkolnym trwa budowa hali sportowej.  
   Pani dyrektor Danuta Bukryj-Pałka powitała serdecznie przybyłych gości – Burmistrza Miasta,  Przewodniczącego Rady Miasta, Przewodniczącą Rady Rodziców, nauczycieli, rodziców i uczniów.

  Następnie zaś głos zabrał burmistrz Jerzy Rębek, mówiąc iż po raz pierwszy uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbywa się w tak niesprzyjających warunkach. Powiedział również, iż ma nadzieję, że prace przy budowie hali sportowej przyspieszą i następny rok szkolny rozpoczną w  zupełnie innych, dogodnych okolicznościach. Burmistrz życzył, aby rozpoczynający się okres nauki  przeżywany był przez dzieci radośnie, aby pogłębiały swoją wiedzę, która będzie dawała im poczucie pewności i wartości. Swoje życzenia skierował również do dyrekcji, grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników, życząc im siły i wytrwałości w całym procesie dydaktyczno- wychowawczym.
    Przewodniczący rady miasta Adam Adamski, życzył uczniom łatwego przyswajania wiedzy, która przyczyni się do tego, co będą w przyszłości robić. Nawiązując do budowy hali sportowej wspomniał iż, miasto dołoży wszelkich starań, aby uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbyła  w nowej, innej scenerii. Nauczycielom zaś życzył wytrwałości w pracy oraz sukcesów.
   Istotne były również słowa dyrektor Danuty Bukryj - Pałka skierowane do uczniów. Dyrekcja raz jeszcze powitała wszystkich uczniów, a w szczególności dzieci klas pierwszych i ich rodziców. Mówiąc, iż pokonują oni ogromną barierę przechodząc z przedszkola do szkoły. Zapewniła zaś, iż nie mają się  czego obawiać, ponieważ szkoła dołoży wszelkich starań, aby czuły się w niej jak najlepiej.  Wyróżniła również fakt, iż od tego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 uczyć się będą uczniowie klas VII. Są to jednak nasi „starzy” znajomi, którzy rozpoczynają nowy etap edukacji – 8 -letnią szkołę podstawową.
   Na koniec uroczystości wicedyrektor szkoły Agnieszka Lipka odczytała listy uczniów poszczególnych klas oraz podała nazwiska wychowawców, z którymi to uczniowie opuścili teren parku miejskiego i bezpiecznie udali się do szkoły.

   

Kalendarz wydarzeń  

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
   

Gościmy  

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

   

Facebook  

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012