Dzień  Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim

W  Szkole  Podstawowej  nr 1  im. Bohaterów  Powstania  Styczniowego  w  Radzyniu  Podlaskim,  odbyły  się  obchody  Dnia Edukacji Narodowej  potocznie  zwane  Dniem Nauczyciela. Uroczystym  apelem  nasza szkoła  upamiętniła  rocznicę  powstania  Komisji  Edukacji Narodowej, która została utworzona   z  inicjatywy  króla  Stanisława  Augusta Poniatowskiego  i  zrealizowana  przez  Sejm Rozbiorowy  w dniu 14 października 1773 roku.

W tym roku obchody  święta przypadającego   w  sobotę  zostały  przesunięte  na piątek  13 października  2017r. Uroczystość  przygotowali  uczniowie  z  Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem  pań: Barbary Ejsmont,  Marty Jaroszyńskiej ,  Iwony Wlizło

Dzieci  serdecznie przywitały Dyrekcję , zebranych gości, pedagogów  i pracowników szkoły. Przesłanie apelu skierowane przez uczniów pod adresem  pedagogów  i  pracowników  było  wyrazem  życzliwości, wdzięczności  i  głębokiego szacunku za wkładany trud  w  kształcenie,  a także  kształtowanie młodych charakterów. Część  artystyczną  uświetniały utwory  zagrane przez naszych zdolnych uczniów na instrumentach muzycznych.

Następnie  głos zabrała Pani Dyrektor Danuta Bukryj –Pałka, która wypowiedziała wiele ciepłych słów pod adresem dzieci  i  złożyła życzenia pracownikom szkoły. Natomiast Sekretarz Urzędu Miasta Pan Robert Targoński, odczytał życzenia Pana  Burmistrza Jerzego Rębka  dla nauczycieli, pracowników administracji i uczniów oraz wręczył bukiet kwiatów na ręce Pani Dyrektor.

Na zakończenie zostały wręczone nagrody Dyrektora szkoły wyróżnionym nauczycielom,  a także  uczniom  wyróżnionym w konkursie „Na skrzydłach przyjaźni”, który został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii  „Zachowaj trzeźwy umysł”.  Nagrodzeni  nauczyciele naszej szkoły to: Agnieszka Kot, Agnieszka Lipka, Barbara Ejsmont, Elżbieta Burdon, Elżbieta Duk, Grażyna Kapczuk, Izabela Korulczyk, Jolanta Szyma, Waldemar Pietroń. Pani Dyrektor poinformowała, że w tym roku nagrodę Burmistrza otrzymają Pani Marta Jaroszyńska i  Pani Mirosława Pałasz

Wszystkim  pracownikom  i  uczniom życzymy dalszych sukcesów.