Wycieczka klasy III d i III b

19 października, w czwartek, byliśmy na wycieczce w Hołownie. Wyjechaliśmy sprzed szkoły o 750. Na miejscu byliśmy o 900. Najpierw poszliśmy na zajęcia do starej stodoły. Dowiedzieliśmy się jak kiedyś pracowano w polu i jak wypiekano chleb. Następnie wszyscy zebraliśmy się w izbie z piecem i starymi obrazami.

Pani ciekawie opowiadała o dawnych zwyczajach i życiu mieszkańców wsi. Potem każdy z nas robił z ciasta drożdżowego pyszne rogaliki. Na kolejnych zajęciach robiliśmy pachnące mydełka. Wszyscy staraliśmy się zrobić je dokładnie i ciekawie, gdyż były to prezenty dla bliskich osób. Po pracy i chwili przerwy zjedliśmy kiełbaski i rogaliki. Najedzeni i zadowoleni spędziliśmy pół godziny na placu zabaw. W drodze powrotnej do domu, zajechaliśmy do rezerwatu Czarny Las. Podczas spaceru ścieżką dydaktyczną przypomnieliśmy sobie najważniejsze wiadomości o lesie. Idąc po kładce podziwialiśmy kolorowe drzewa, rośliny i zwierzęta. Podobały nam się też widoki z wieży . Zmęczeni, ale szczęśliwi  wróciliśmy do autokaru, a potem do domu.

Uczniowie klasy III d i III b