DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

W RADZYNIU PODLASKIM

„Śniadanie Daje Moc” to program, mający na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i uświadomienie ważnej roli śniadania w diecie dziecka. Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z nauczycielami wzięli udział w realizacji ww. projektu. 8 listopada br. dzieci z klasy II a uczestniczyły w warsztatach kulinarnych w ramach Dnia Zdrowego Śniadania.

Dietetyk z firmy Natur House przedstawiła prezentację multimedialną połączoną z dyskusją na temat zdrowego odżywiania. Prowadząca rozmawiała z dziećmi o istotnej roli zdrowego żywienia, zaproponowała uczniom pomysły na zdrowe, pełnowartościowe posiłki i przekąski. Zaprezentowała również przepisy na zamienniki jedzenia typu „fast-food”.  Dzieci z zaangażowaniem włączyły się w dyskusję, wykazały się dużą wiedzą na temat racjonalnego żywienia, zdobytą podczas zajęć lekcyjnych.

Następnie  uczniowie kl. II a wraz z wychowawczynią zostali zaproszeni do stołówki szkolnej, gdzie czekał na nie bogato zastawiony stół z produktami potrzebnymi do przygotowania zdrowego śniadania.  Dzieci samodzielnie wykonały kanapki korzystając z cennych rad pani dietetyk. Po zjedzeniu przepysznych, zdrowych kanapek uczniowie mogli przygotować sobie również przekąskę - sałatkę owocową.  Dzieci z radością uczestniczyły w warsztatach, pogłębiając w praktyce swoją wiedzę na temat racjonalnego odżywiania.

Organizacją wydarzenia zajęły się wychowawczynie świetlicy szkolnej: A. Kot, D. Kłos, D. Szczerba.Dzień Zdrowego Śniadania od kilku lat jest tradycją w SP1. Organizatorki serdecznie dziękują sponsorom, dzięki którym uczniowie mogli nieodpłatnie skomponować przepyszne kanapki i sałatki. Podziękowania kierujemy również do firmy Natur House. Pani dietetyk w sposób bardzo fachowy, jak również zabawny przekazała dzieciom wiedzę na temat zdrowego żywienia.

Sponsorzy:

Spółdzielnia Mleczarska SPOMLEK