Klasa  IIIa  i  IIIc  z  wizytą  w  Lublinie

Dnia  14  marca 2018r.  dzieci  z  kl. IIIa  i  IIIc  wraz  z  wychowawczyniami -p. M. Maciejewską  i  p. I. Jurek  oraz  opiekunkami – p. A. Grochoła-Kalicką i  p. I. Zając  pojechały  do  Lublina.

Pierwszym  punktem  wycieczki  było  obejrzenie  sztuki  pt. ,,Dziób  w  dziób". Spektakl  opowiadał  o  przygodach  bandy  gołębi  walczących  z  podwórkową  kotką  Dolores.  Spór  między  nimi  załagodził  wróbel  Przemek,  który  bardzo  chciał  dołączyć  do  bandy  i  stać  się  jednym  z  gołębi.  Podobała  nam  się  gra  aktorów,  których  bohaterami  były  ptaki – pacynki.
    Zwiedzanie  Lubelskiej  Trasy  Podziemnej  rozpoczęliśmy  w  budynku  Ratusza,  skąd  idąc  wąskimi  podziemnymi  korytarzami,  zatrzymywaliśmy  się  przy  makietach  miasta,  słuchając  ciekawych  opowieści  o  powstawaniu Lublina  i  o  wybuchu  pożaru,  który  strawił  niemal  wszystkie  budynki.
   Następnie  pojechaliśmy  do  Parku  Trampolin  ,,Mania  skakania".  Po  krótkiej  rozgrzewce  i  wysłuchaniu  instruktażu,  dzieci  oddały  się  wspaniałej  zabawie.
    W  drodze  do  domu  wstąpiliśmy  do  McDonalda,  aby  się  posilić. W  Radzyniu  czekali  na  nas  bliscy,  ciekawi  wrażeń,  z  jakimi  powróciliśmy.