Dzień „otwartych drzwi” w SP1

21 marca br. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w klasach pierwszych.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez dyrektor szkoły - Danutę Bukryj- Pałka, która zapoznała zebranych z bogatą ofertą placówki oraz zasadami w niej panującymi.  Dyrektor odwołała się do tradycji, jakimi kieruje się społeczność „Jedynki”, jak również podkreśliła duże osiągnięcia uczniów w konkursach na różnych szczeblach.  Następnie głos zabrała kierownik świetlicy szkolnej- Agnieszka Kot, która przekazała niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania świetlicy szkolnej oraz stołówki.
    Kolejnym punktem spotkania, który najbardziej przypadł do gustu najmłodszym było zwiedzanie szkoły. Przyszli uczniowie „Jedynki” udali się do kącików tematycznych, które były przygotowane w poszczególnych pracowniach.
W plastycznym powstawały kolorowe pisanki, zaś w muzycznym oryginalne utwory grane na różnych instrumentach. Nie zabrakło również kącika matematycznego, w którym  dzieciaki mogły samodzielnie ważyć, tworzyć figury geometryczne i konstruować ciekawe budowle. Kandydaci do szkoli brali również udział w zabawach ruchowych. W sali gimnastycznej dzieci miały możliwość odprężyć się podczas ćwiczeń gimnastycznych, jak również spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych.
    Kolejną atrakcją była zabawa na „magicznym dywanie”, czyli interaktywnej pomocy dydaktycznej do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Przyszli uczniowie oraz ich rodzice mogli spotkać się z logopedą. Dzieciaki z radością wykonywały ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne, co wywołało uśmiech na wielu twarzach, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Uwagę rodziców, jak również i ich pociech zwróciły tablice multimedialne, które znajdują się w pracowniach klas I-III. Dzieci pisały oraz rysowały na tablicach, co sprawiło im wiele radości. Dodatkową atrakcją było również malowanie twarzy.
Wszystkim zainteresowanym rodzicom wyczerpujących informacji udzielały: dyrektor szkoły, zastępca dyrektora, panie uczące w klasach młodszych oraz nauczyciele wspomagający. Podczas spotkania był też czas na wspomnienia tych, którzy uczęszczali do tej placówki.
    Bardzo dziękujemy za przybycie wszystkim rodzicom oraz dzieciom. Mamy nadzieję, że bawiliście się świetnie. Do zobaczenia we wrześniu!
    Przypominamy, że ostateczny termin składania wniosków upływa 30 marca 2018r. o godz. 15:00. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie naszej szkoły oraz na Facebooku.