Spotkanie uczniów klas IA i IB

We wtorek 15 maja uczniowie klasy IA i IB  spotkali się z panią Mariolą Orębską, która poprzez pracę w radzyńskim Stowarzyszeniu „Podaj łapę” pomaga bezdomnym zwierzętom na terenie miasta. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadania o powstaniu stowarzyszenia i jego zadaniach.

Dowiedziały się, jak wiele jest bezpańskich psów i kotów oraz innych zwierząt, które potrzebują pomocy dobrych ludzi. Obejrzały prezentację przedstawiającą smutne historie wielu zwierząt, które dzięki stowarzyszeniu znalazły prawdziwy dom i dzisiaj są szczęśliwe i zadbane. Pani zwróciła uwagę na to, że zwierzę to nie zabawka, tylko żywa istota, którą należy się dobrze opiekować, dlatego decyzja o wzięciu psa do domu musi być przemyślana i odpowiedzialna. Powinna ją podjąć cała rodzina.
   Na zakończenie spotkania na rzecz Stowarzyszenia zostały przekazane przyniesione przez dzieci puszki i worki z karmą, koce, ręczniki i inne potrzebne przedmioty.