III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Kresowi Piewcy Ojczyzny

29 XI 2018r. odbyły się eliminacje szkolne kwalifikujące do  III Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Kresowi Piewcy Ojczyzny. W przesłuchaniach wzięło udział 12 uczniów. Decyzją jury sześciu uczniów zakwalifikowano do finału, który odbył się 30 XI 2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W eliminacjach nie musieli brać udziału najmłodsi.

Z radością informujemy, że w kategorii kl. III dwoje uczniów: Laura Och z wierszem „Ojczyzna” Marii Konopnickiej (nauczyciel pani Iwona Jurek) i Adrian Szczygłowski z wierszem „Kukułeczka” Marii Konopnickiej (nauczyciel pani Grażyna Szabrańska) zdobyło ex aequo I miejsce.

W kategorii klas IV-VI II miejsce zdobyli ex aequo: Zofia Niewęgłowska (nauczyciel pani Teresa Łukaszczuk) i Eryk Niewęgłowski (nauczyciel pani Ewa Soczyńska).

W kategorii kl. VI-VIII nasi uczniowie zajęli odpowiednio miejsca: Amelia Korulczyk i Monika Pawlina ex aequo I (nauczyciel pani Mirosława Palasz) i III miejsce Joanna Jesionek (nauczyciel pani Teresa Łukaszczuk).

Jury przewodniczył pan Adam Świć, a w składzie oceniającym znaleźli się: pan Dariusz Gałan UTW, pani Jolanta Sawczuk- Kapica MBP, panie: Teresa Zięcina i Krystyna Chruszczewska z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Lublinie.

Uczniowie otrzymali w nagrodę dyplomy i piękne książki. Niektórzy z nich otrzymali dodatkowo książki z autografem pana profesora Jana Buraczyńskiego, prezesa TMLiKPW.
Gratulujemy uczniom i nauczycielom!