Dzień Głośnego Czytania

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. W związku z tym  wychowawczynie grup świetlicowych drugich klas postanowiły wziąć udział w akcji sieci sklepów Biedronka pod nazwą „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, która miała na celu inspirować dzieci do codziennego czytania.

W ramach tego projektu odbyły się cykliczne zajęcia czytelnicze, których podsumowaniem były obchody  Dnia Głośnego Czytania. Podczas zajęć uczniowie  słuchali  czytanych przez wychowawczynie  opowiadań, wierszy, bajek terapeutycznych, rozwiązywali różne zadania związane z czytaniem czy rysowali dalsze  przygody Gangu Słodziaków w postaci komiksu.  Pace uczniów zostały wysłane na ogólnopolski konkurs. Dzieci otrzymały książeczki, w których rodzice odnotowywali codzienne czytanie. Zadanie polegało na spędzeniu czasu ze swoimi pociechami na wspólnym 20 minutowym czytaniu przez 21 dni, za co dzieci otrzymywały naklejki.

Akcja trwała od października i zakończyła się w   grudniu wręczeniem dyplomów i nagród dla najbardziej wytrwałych. Organizatorki akcji pani Ilona Oworuszko- Litwiniec i pani Agnieszka Kot  podsumowując akcję  podkreślają, że należy dbać o to, by dzieci lubiły czytać oraz należy dołożyć starań, by czytanie stało się ich ogromną przyjemnością i potrzebą