Aktualności

Szczegóły

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 1

   Nauczyciele i uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie mieli chwilę czasu do refleksji nad własnym życiem i prawdziwym znaczeniem Bożego Narodzenia, a wszystko to za sprawą młodych aktorów z klasy VIa przygotowanych przez p. Annę Zbaracką i p. Barbarę Ejsmont, którzy przekazali niełatwe, ale pouczające treści.

    Jasełka w tym roku były wędrówką u boku Małego Księcia i opowiadaniem o miłości o jej poszukiwaniu i odnalezieniu w postaci króla królów, który ma na imię Miłość.Rozpoczęły się debatą mocy ciemności, które to zastanawiały się jak odebrać ludziom czas, aby zerwać ich wzajemne więzi i więź z Bogiem. W kolejnych odsłonach aktorzy zaprezentowali to, co jest ważne w życiu współczesnych dzieci, nastolatków i dorosłych. Okazuje się, że są zajęci sobą, własnymi sprawami, ich czas pochłania praca, zabawa, Internet, zakupy... . W przedstawieniu pojawił się też wątek patriotyczny, który nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
   Uroku inscenizacji dodały kolędy wykonane przy akompaniamencie przez szkolny chórek. Piękna scena i dekoracje dopełniły całości. Nasi uczniowie spisali się na medal a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Nie zabrakło podziękowań i życzeń świątecznych od ks. Wojciecha Stefaniuka i od p. dyrektor Bożeny Płatek.
   W drugiej części podsumowano i rozdano nagrody w następujących szkolnych konkursach:
- konkurs plastyczny i literacki - "Jan Paweł II - Promieniowanie Ojcostwa"
- konkurs wiedzy - "Boże Narodzenie - historia i tradycje"
- konkurs Szopek Bożonarodzeniowych
- konkurs na tytuł gazetki szkolnej

   

Kalendarz wydarzeń  

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Gościmy  

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

   

Facebook  

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012