Aktualności

Szczegóły

WARSZTATY WIELKANOCNE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Święta Wielkanocne to radosny czas oczekiwany z utęsknieniem, zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które powinniśmy przekazywać młodszym pokoleniom. Właśnie z tego powodu, dnia 1 kwietnia 2019 r. odbyły się Warsztaty Wielkanocne zorganizowane przez p. Agnieszkę Kot, którą wspierały wychowawczynie świetlicy: Alicja Kłos, Mirosława Maciejewska, Agnieszka Miłosz, Ilona Oworuszko – Litwiniec oraz Elżbieta Zając.

    W spotkaniu z uczniami brali udział zaproszeni goście: Dyrekcja szkoły, rodzice, dziadkowie oraz przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Turowa. Panie ubrane w piękne stroje ludowe opowiadały o tradycjach związanych z Wielkanocą, pokazały własnoręcznie wykonane pisanki i inne dekoracje świąteczne. Motywem przewodnim zajęć było wykonywanie palm wielkanocnych metodą tradycyjną – z bibuły i bukszpanu. Przedstawiona przez panie technika wymagała od uczniów dużego zaangażowania, cierpliwości i koncentracji. Rodzice i dziadkowie odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zmieniały się w prawdziwych artystów. Wyniki przerosły najśmielsze oczekiwania. W wesołej, ciepłej i rodzinnej atmosferze powstało wiele oryginalnych palm, które cieszą oko i są żywym świadectwem kultywowania pięknych polskich tradycji.
    Nie zabrakło również składania wielkanocnych życzeń, wręczenia podziękowań naszym przemiłym gościom oraz pamiątkowych zdjęć.
    Warsztaty Wielkanocne zorganizowane w świetlicy szkolnej z pewnością można zaliczyć do udanych. Ich uczestnicy wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Tym samym wyrazili nadzieję na możliwość wzięcia udziału w kolejnej tego typu inicjatywie.

Elżbieta Zając

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012