Wycieczka do Warszawy

W dniu 16.10.2019 roku wstałem wcześnie rano, gdyż tego dnia ze swoją klasą VII c i VII a, VIII b wyjeżdżaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Zjadłem śniadanie, przeprowadziłem poranną toaletę, ubrałem się, sprawdziłem czy spakowałem wszystko czego będę potrzebował i wyruszyłem na zbiórkę, która miała odbyć się przy szkole o godzinie 730. Byłem punktualnie. Weszliśmy wszyscy do autobusu, każdy z nas zajął swoje miejsce i wyruszyliśmy w daleką trasę. Podróż minęła szybko i niczym się spostrzegłem, byliśmy już w Warszawie.

Swoją przygodę w stolicy rozpoczęliśmy od parku trampolin pod nazwą ,,Hangar 646”. Niestety, nie mogłem skorzystać z atrakcji parku, gdyż kilka dni wcześniej doznałem kontuzji palca. Czekałem na grupę w towarzystwie mojej wychowawczyni pani Jadwigi Wójcik oraz pozostałych nauczycieli: pani Moniki Laskowskiej-Woźny i pana Waldemara Pietronia. Gdy zabawa w Hangarze skończyła się, udaliśmy się do MC Donalda, by zjeść to, na co każdy z nas miał ochotę.
   Na zewnątrz było bardzo przyjemnie, pogoda nas rozpieszczała, więc udaliśmy się do pięknego Ogrodu Saskiego. Tam mieliśmy chwilę czasu dla siebie, by nacieszyć się piękną scenerią jesiennego słonecznego dnia. Wracając z Ogrodu mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następną atrakcją był Pałac Prezydencki, który w końcu udało mi się zobaczyć osobiście.
   Na zakończenie naszego pobytu w Warszawie udaliśmy się do ,,Studia Buffo” na współczesną wersję dramatu Williama Szekspira ,,Romeo i Julia” w wodnej scenerii i musicalu 3D. Spektakl był rewelacyjny, skierowany głównie do młodzieży lecz osoby dorosłe też były zachwycone. A ostatni taniec w deszczu – bajeczny! Po długim wyczerpującym dniu wróciliśmy zmęczeni, ale pozytywnie, do Radzynia. Wycieczka była udana.
                                                                                                      Wiktor Paszkowski, kl. VII c