Aktualności

Szczegóły

Motto:
Woła trawa, woła las nie zanieczyszczajcie nas.
Każdy od najmłodszych lat
niech o czystość dba,
by piękniejszy był nasz świat.

   05 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim klasy trzecie po raz kolejny pokazały przedstawienie ekologiczne „Kosmici w lesie”,  w którym zachęcali wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Premiera odbyła się na wiosnę w roku szkolnym 2018 / 2019.

   Inscenizacja bardzo spodobała się społeczności szkolnej i trzecioklasiści postanowili zagrać ponownie w przyszłym roku szkolnym. Tym razem odbiorcami przedstawienia byli uczniowie klas pierwszych naszej szkoły i sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 1 – „Sówki” i „Kotki”.

    Uczniowie pod postaciami leśnych zwierząt i trzech kosmitów, którzy przybyli z innej planety przybliżyli życie w lesie, w którym człowiek nie zwraca uwagi na ochronę przyrody. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji. Przepiękne stroje przygotowane przez uczniów wszystkim bardzo się podobały.
     Ważnym elementem przedstawienia była segregacja śmieci, które wrzucono do stojących na scenie kolorowych pojemników. Wszyscy zrozumieli, że tylko w ten sposób można walczyć o czyste lasy, podwórka, drogi, place zabaw.
Później dzieci i nauczyciele rozmawiali o tym, jak ważne jest uświadomienie sobie, że dbanie o czystość przynosi korzyści ludziom i środowisku naturalnemu.
     Spotkanie zakończyło  się podsumowaniem w postaci zagadek, które spowodowały ogromną aktywność dzieci. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że  nie tylko w kwietniu powinniśmy mówić o ochronie naszego środowiska, ale trzeba przypominać o tym jak najczęściej.
     Wszystkim, którzy wsparli pomocą i dobrym słowem przedsięwzięcie bardzo dziękują organizatorki  wych. klasy IIIa Elżbieta  Duk, wych. klasy III b Jolanta Szyma i p. Ewelina Sielezińska.

 

   

Nauczanie zdalne  

   

Kalendarz wydarzeń  

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Facebook  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012