Aktualności

Szczegóły

IV OFICJALNE MISTRZOSTWA w CONCEPTUS MASTERS

    Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim - Pani Bożena Płatek oraz szkolny Klub Miłośników Gier Planszowych wraz z autorem gry Januszem Wlizło zapraszają na IV OFICJALNE MISTRZOSTWA w CONCEPTUS MASTERS z okazji Święta Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim
10 stycznia 2020 r. - piątek w czytelni, w godz. 13.00-16.00, zaraz po zakończeniu szkolnej akademii z okazji Święta Szkoły

ZAPISY:
w czwartek na przerwach w bibliotece lub u autora gry Pana Janusza Wlizło oraz w piątek rano i 10 minut przed turniejem.
NAUKA i DOSKONALENIE GRY:
dla chętnych w czytelni - czwartek na 5 i 6 przerwie.
W tą grę potrafią grać wszyscy - w 3 minuty poznaje się bardzo proste zasady gry i po jednej partii można zacząć grać w turnieju :)
> za miejsca I-V w dwóch kategoriach - dla początkujących i dla zaawansowanych - przygotowane są dyplomy,
> za miejsca I-III oryginalne medale
> dla zwycięzców wraz z tytułem Mistrza Szkoły niepowtarzalne statuetki Conceptusa tworzone przez autora gry.

Serdecznie zapraszamy :)

W Conceptusa do tej pory zagrało już ponad 5 tysiące osób.
W ponad 50 turniejach Conceptusa uczestniczyło już ok. 500 graczy!
Conceptusem zachwycają się zarówno testerzy gier planszowych jak i szachiści.
Gra jest w fazie wydania w masowej produkcji za granicą.

    Autorem gry stworzonej od zera jest Janusz Wlizło - nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim Radzyniu Podlaskim, trener Taekwon-Do. To właśnie strategia uczona w Taekwon-Do i wieloletnie doświadczenia w przygotowywaniu zawodników do walki na arenach mistrzostw Polski, Europy a nawet świata, dała mu wiedzę i możliwości ustanowienia logicznych podstaw do jego rodziny gier, którą nazwał Yano Conceptus Game. Pasjonując się od kilkudziesięciu lat fotografią i grafiką, zaprojektował grę w najmniejszych szczegółach tak, że już w prototypie gotowa była do gry w międzynarodowej rywalizacji. Twórca potęgi Radzyńskiej Akademii Taekwon-Do jednego z najlepszych w Polsce i w Europie klubów w tej dziedzinie, wiele lat współorganizował imprezy najwyższej rangi z Mistrzostwami Europy i świata włącznie. Dlatego I Puchar Świata w Conceptusie wersji Masters odbył się w jego rodzinnym mieście w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim.
    Połączył tym samym pasję z miłością do swojego miasta, dodając kolejną cegiełką dla jego promocji, tworząc w Radzyniu Podlaskim Światowe Centrum Conceptusa - które jest kolebką tej gry, a jednocześnie największym zagłębiem graczy.

   W gronie niemal 100 instruktorów Akademii Liderów Conceptusa są zarówno zwykli gracz jak i członkowie Zarządu Polskiego Związku Szachów. Jest nawet podwójny arcymistrz szachowy Kacper Piorun - jedyny Polak, który zdobył dwa tytuły arcymistrzowskie - jest dwukrotnym Mistrzem Świata w Szachach i Solvingu - czyli zadaniach szachowych.

   Najlepsi szachiści potwierdzają, że Conceptus w swojej prostocie zasad i możliwościach rozbudowywania strategii jest pomostem między prostymi do nauki warcabami, a "grą królewską" jak nazywa się szachy. Doskonale nadaje się zarówno dla początkujących jak i doświadczonych graczy, którzy potrafią grą w Conceptusa zmęczyć umysł jak szachami. Wiemy już też, że szachiści grający także w Conceptusa szybciej się rozwijają i częściej osiągają sukcesy w szachach :)

Zagraj i Ty :)

   

Kalendarz wydarzeń  

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Facebook  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012