Aktualności

Szczegóły

Dzień Patrona

    10 I 2020r. nasza szkoła świętowała Dzień Patrona. W intencji społeczności „Jedynki”  została odprawiona Msza św., którą sprawował ks. Wojciech Stefaniuk. Następnie dyrekcja szkoły wraz z delegacją uczniów, pracowników niepedagogicznych, harcerzy oraz gości przeszła na mogiłę bohaterów Powstania Styczniowego. Złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

    Dalsza część uroczystości miała miejsce w nowej hali. Spotkanie rozpoczęło wprowadzenie sztandarów i odśpiewanie hymnu państwowego, po czym pani dyrektor Bożena Płatek powitała uczniów, rodziców, obecnych i emerytowanych pracowników szkoły oraz przybyłych gości. Następnie w programie literacko-artystycznym przygotowanym przez panią Ewę Soczyńską i panią Barbarę Ejsmont uczniowie upamiętnili Patronów. Scenę pożegnania powstańca odtworzyli ósmoklasiści-Natalia Niewęgłowska i Kamil Kwasowiec.

   Uroczystość uświetniły piosenki w wykonaniu utalentowanych solistek oraz pokaz tańca uczennic z kl. III, które zostały przygotowane przez panią Ewelinę Sielezińską i panią Iwonę Niewęgłowską. Święto zakończyło wręczenie nagród we wcześniej przeprowadzonych  konkursach: „Radzyń Podlaski. Moje miasto” oraz „Boże Narodzenie, tradycje i zwyczaje”.

   Na zakończenie uroczystości, w imieniu burmistrza Jerzego Rębka, głos zabrał Przewodniczący Rady Miasta pan Adam Adamski, który serdecznie podziękował byłym i obecnym nauczycielom za wszelkie dobro oraz pracę jaką wkładali i wkładają w kształtowanie młodego pokolenia.

 

   

Nauczanie zdalne  

   

Kalendarz wydarzeń  

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Facebook  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012