Szanowni Rodzice!

W związku z decyzją rządu od 24 X 2020r. do 8 XI 2020r.  zostało ograniczone funkcjonowanie szkół podstawowych w zakresie dotyczącym klas IV-VIII.

Stąd:

Kl. I-III

1. Nauka dla uczniów klas I-III pozostaje bez zmian.
    W poniedziałek dzieci z klas I-III przychodzą na lekcje bez zmian. Uczą się w tych klasach, gdzie dotychczas.
  2. Stołówka wydaje posiłki  dla dzieci z kl. I-III.
  3. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00  dzieci do ukończenia 16. r. ż. przemieszczają się pod opieką rodzica lub opiekuna. Zasada nie obowiązuje, kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do miejsca zamieszkania.

Kl. IV-VIII

1. Uczniowie z klas IV-VIII uczą się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
  2. Na stronie szkoły w zakładce „Nauczanie zdalne” do środy 28 X 2020r. będą uczniom przekazywane lekcje i zamieszczane pod nazwą poszczególnych przedmiotów. Nauczyciele mogą, tak jak poprzednio, polecić pracę na platformie np. WSiPnet
    czy e-podręczniki.
  3. Instrukcje dotyczące prowadzenie notatek lekcyjnych, wykonywania prac, itp. będą podawali nauczyciele.
  4. Od czwartku 29 X 2020r. większość lekcji będzie prowadzona z wykorzystaniem platformy TEAMS.
  5. Wszyscy uczniowie na lekcjach informatyki ćwiczyli korzystanie z platformy Office 365. Gdyby ktoś nie był na lekcji i miał problem z logowaniem na konto, proszę o przekazanie informacji wychowawcy.
  6. Gdyby ktoś zagubił login, proszę o kontakt z wychowawcą.
  7. Nauczyciele współorganizujący kształcenie (wspomagający) będą kontaktować się ze swoimi uczniami. Zostaną ustalone formy rewalidacji.

Wypożyczanie sprzętu do nauki zdalnej

Rodziców uczniów z klas IV-VIII, których dzieci ze względu na trudną sytuację nie mają możliwości korzystania w czasie nauki zdalnej z urządzeń do komunikacji (komputer, tablet, smartfon) proszę o przesłanie na mail szkoły Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wniosku o wypożyczenie sprzętu. Wniosek najprostszej treści: imię i nazwisko ucznia, klasa, krótkie uzasadnienie, podpis rodzica. Dotyczy to również dzieci z rodzin wielodzietnych.

Wnioski mailowo proszę przesyłać od dziś (24 X) do poniedziałku 26 X do godz. 13.00. Komisja rozpatrzy wnioski, powiadomi o decyzji telefonicznie i sprzęt będzie wydawany rodzicowi w godzinach 14.00-15.30 (mogą być ustalenia indywidualne).

Liczba urządzeń jest ograniczona.

Konkursy przedmiotowe Lubelskiego Kuratora Oświaty

Etap szkolny Konkursu Języka Polskiego  zostaje odwołany. Konkurs odbędzie się w innym terminie. Z informacji KO wynika też, że etapy rejonowe odbędą się w innych terminach.

Życzę wszystkim zdrowia!

Bożena Płatek