Wielkie Wicie

Przed Niedzielą Palmową wspominamy wieloletnie przedsięwzięcie Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich pod nazwą: „Wielkie Wicie - Nasz i Wasz dar serca dla Dziecięcego Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie”.

Zwijaniem dziesiątek palm zajmowali się uczniowie,  nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni. Angażowały się rodziny gimnazjalistów. Wspierało nas, a przez to Hospicjum,  lokalne środowisko. To był czas zadumy nad cierpieniem, zwłaszcza dzieci przewlekle chorych, dzieci odchodzących, znajdujących się pod opieką Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Ojciec Filip Buczyński, założyciel Hospicjum, częsty gość podczas koncertu finałowego, powiedział:

„Patrząc na kulturę chrześcijańską to ten, który jest chory i cierpiący jest wartościowy, przez samo swoje człowieczeństwo. Wprowadzając głęboki chrześcijański humanizm możemy podkreślić wartość człowieka, który doświadcza swojej choroby, który ma swoją godność i jest kochany. Ma swoją wartość i prawo do życia, a to życie jest jednocześnie afirmowane”.

Zwieńczeniu pracy towarzyszyły słowa poetki Marianny Bocian, m.in. „A my w człowieku musimy odnaleźć kolebkę anioła”.

Szukajmy!

Dziś 27.03.2021r. o godz. 19.00 serdecznie zachęcam do obejrzenia i wysłuchania koncertu zespołu Mazowsze” Requiem Mozarta z Bazyliki Częstochowskiej. Transmisja on-line.

Bożena Płatek