INFORMACJE DOTYCZĄCE REKRUTACJI ELEKTRONICZNEJ DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Lista szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Radzyński:

Badania kandydatów do szkół ponadpodstawowych będą prowadzone przez Poradnię Medycyny Pracy SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim. Skierowanie na badania oraz dodatkowe informacje będzie można uzyskać w szkole, do której uczeń aplikuje o przyjęcie.

Kształcenie specjalne:

• Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim, ul. Sitkowskiego 1b, tel. 083 352 78 71, (rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły do 30.09.2021 r., na wniosek rodzica lub opiekuna prawnego dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego), więcej informacji na stronie internetowej http://sosw.powiatradzynski.pl/

Instrukcja i zasady działania w systemie rekrutacji elektronicznej Vulcan:

Elektroniczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na platformie Vulcan Lubelszczyzna.

Rekrutacja do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych dla młodzieży w Powiecie Radzyńskim będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego.

System elektronicznej rekrutacji do czteroletnich liceów ogólnokształcących, pięcioletnich techników i trzyletnich branżowych szkół I stopnia odbywa się za pośrednictwem strony: www.lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat

Na stronie elektronicznego naboru podana jest oferta rekrutacyjna poszczególnych szkół oraz szczegółowe zasady naboru.

Koordynatorzy systemu w Powiecie Radzyńskim:

• Anna Michalak

telefon 83 352 77 83

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• Magdalena Czerwińska

Telefon 83 352 77 83

Administratorzy systemu:

• Centrum Obsługi Klienta Vulcan

Telefon 71 757 29 29 wew. 411

Terminy składania wniosków:

• Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.
  • Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie                          o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.

Sposób wypełnienia wniosku i miejsce jego złożenia:

Kandydaci korzystając z dowolnego komputera mającego dostęp do Internetu, zapoznają się z ofertą edukacyjną szkół na stronie https://lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat , dokonują wyboru poszczególnych oddziałów w nie więcej niż trzech szkołach (ustalają listę preferencji).

Po wypełnieniu wniosek należy wydrukować i własnoręcznie podpisać. System naboru elektronicznego umożliwia również podpisanie wniosku za pomocą profilu zaufanego. Wniosku podpisanego w taki sposób, nie trzeba drukować.

Istnieje możliwość wypełnienia wniosku odręcznie. Druk wniosku można pobrać z systemu lub uzyskać go w szkole, o przyjęcie do której kandydat się ubiega.

Dopuszczalne formy składania wniosku:

1)      Wysłanie własnoręcznie podpisanego wniosku wraz z  dokumentami drogą mailową na adres szkoły (skany lub zdjęcia). Adresy mailowe i numery telefonów szkół podane są na stronie https://lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat .

2)       Dostarczenie do szkoły własnoręcznie podpisanego wniosku wraz z dokumentami w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Wniosek o przyjęcie kandydata do klasy I (nazwa szkoły)”. Potwierdzenie złożenia dokumentów rodzice otrzymają na adres e-mail wpisany we wniosku.

3)        Złożenie wniosku w systemie naboru elektronicznego podpisanego profilem zaufanym. W takiej sytuacji należy dostarczyć do szkoły tylko te dokumenty, które nie zostały załączone podczas składania wniosku (dostępne formy: dostarczenie dokumentów w postaci skanów lub zdjęć na adres e-mail lub w zamkniętej kopercie do szkoły pierwszego wyboru). Adresy mailowe i numery telefonów szkół podane są na stronie https://powiatradzynski.pl/jednostki/placowki-oswiatowe .

Wypełnienie wniosku w formie elektronicznej umożliwi rodzicom/kandydatom śledzenie na bieżąco kolejnych etapów procesu rekrutacji  oraz niezwłoczne uzyskanie informacji o jej wynikach.