Szanowni Rodzice!

Szkoła otrzymała propozycję objęcia dzieci w wieku 10-14 lat diagnostyką wad postawy- projekt „Zdrowe dzieci - program profilaktyki wad postawy u dzieci w wieku 10-14 lat, z województwa lubelskiego”.

Głównym celem projektu jest wzrost wykrywalności i ograniczenie występowania wad postawy  i zaburzeń rozwoju ruchu uczniów w wieku 10-14 lat z terenu województwa lubelskiego poprzez nabycie wiedzy z zakresu profilaktyki wad postawy i zaburzeń rozwoju ruchu oraz udział  w przesiewowych badaniach diagnostycznych i działaniach praktycznych.

Prowadzący: lekarze ze specjalizacją w zakresie rehabilitacji medycznej (Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie) oraz lekarze ze specjalizacją z ortopedii i traumatologii narządów ruchu (Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie).

Program obejmuje moduły:

•  prelekcje edukacyjne,
  •  diagnostykę przez ortopedę i lekarza specjalistę rehabilitacji,
  •  ćwiczenia z uczniami, u których stwierdzono wady postawy (bywa, że stwierdza się u ok. 70% badanych).

Wszystkie realizacje na terenie szkoły.

Udział  dzieci wyłącznie za Państwa zgodą.

Zanim wyrazicie Państwo zgodę, proszę zapoznać się z Regulaminem oraz innymi załączonymi dokumentami.

Dzieci przekażą Państwu wersję „papierową” informacji, m.in. Regulamin, formularz zgody.

Cały program jest nieodpłatny.

Jeżeli Państwo zechcecie, aby dziecko skorzystało, proszę wypełnić deklarację zgody do 6 grudnia włącznie .

Wychowawca klasy lub upoważniony nauczyciel zbierze deklaracje:

•  w piątek 03 XII 2021r. od uczniów kl. IV, V, VI
  •  w poniedziałek  6 XII 2021r. od uczniów kl. VII, VIII.

Z wyrazami szacunku,

Bożena Płatek