JEDYNKA W KOLORZE NIEBA

Z okazji finału akcji: ,,Akceptuj i bądź życzliwy” zorganizowanej już po raz kolejny w naszej szkole, wszyscy uczniowie i pracownicy ubrali się na niebiesko. Wchodząc do szkoły, już od wczesnych godzin rannych można było usłyszeć ,,niebiańską” muzykę, kojącą nasze uszy i wprowadzającą w przyjemną atmosferę spokoju, harmonii i życzliwości. Sztafeta błękitnych serc, która trwała od tygodnia i miała się zakończyć w dniu finału, rozkręciła się na dobre, a uczniowie na każdej przerwie chętnie gromadzili się na szkolnym korytarzu, by skorzystać z banku dobrych pomysłów, przejść ścieżką mocy dobra i uczynić coś dobrego dla innych.

W ramach akcji, pani psycholog Ewa Szabrańska, przygotowała również prezentację dla rodziców pt.: ,, Rozwijanie empatii u dzieci- jakie to ważne.” To był szczególny czas nie tylko dla uczniów ale także dla wszystkich pracowników szkoły, którzy podjęli wyzwanie i stali się Cichym Przyjacielem dla kolegi lub koleżanki z pracy. Cichy Przyjaciel przez cały tydzień dyskretnie troszczył się o potrzeby wylosowanej osoby, obdarowując ją dobrem. Przez cały czas trwania akcji zapełnialiśmy miłym słowem imienne słoiczki, tak aby każdy był pełen dobra, które zauważyliśmy u siebie nawzajem.
      Uwieńczeniem naszych działań w kierunku budowania przyjaznej atmosfery akceptacji i życzliwości, było wspólne zdjęcie całej społeczności szkolnej. Kiedy byliśmy już wszyscy ustawieni, zapadła wymowna cisza, jakby zatrzymała się chwila bycia razem w tym pięknym i jakże wyjątkowym czasie. Jednak to nie wszystko... Na zakończenie dnia w szkole, pojawiły się niebiańskie cukierki , którymi każdy mógł się poczęstować, kosztując trochę słodyczy i ciesząc się wspólnym świętowaniem.
      Szczególne podziękowania kierujemy do organizatorów i wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie akcji a byli to:
p. Grażyna Szabrańska, p. Ewa Szabrańska, p. Barbara Ejsmont, p. Małgorzata Szram, p. Anna Zbaracka, p. Dorota Szczerba, p. Dorota Gomółka, p. Agnieszka Kot, p. Patryk Śmieciński, p. Anita Koczkodaj, p. Jolanta Sochal, p. Agnieszka Grochoła-Kalicka, p. Ilona Oworuszko–Litwiniec oraz koordynator akcji p. Izabela Korulczyk. Dziękujemy również wychowawcom klas i nauczycielom prowadzącym zajęcia świetlicowe, którzy przeprowadzili lekcje akceptacji w swoich grupach i zespołach klasowych.