Aktualności

Szczegóły

Lekcje akceptacji w ramach akcji "Akceptuj i bądź życzliwy"

       Celem akcji jest - budowanie przyjaznej atmosfery akceptacji i życzliwości w naszym środowisku szkolnym
Sama idea akcji, która trwa już od kilku lat, zrodziła się z potrzeb naszej społeczności szkolnej, ponieważ wszyscy potrzebujemy wzajemnego zrozumienia, dobrej atmosfery nauki i pracy, w której czujemy się akceptowani czyli przyjęci.

Jesteśmy różni, każdy z nas jest inny, każdy z nas ,,ma inaczej”, odczuwa inaczej i widzi świat. Ważne jest, byśmy starali się to zrozumieć i przyjąć, bez oceniania. Dzięki tej różnorodności, możemy się ubogacać, wspierać, czerpać dobro i dzielić się tym, co mamy a czego ktoś obok potrzebuje.To może dać niesamowitą radość i zmieniać świat wokół nas.
      Akcja adresowana jest do całej społeczności szkolnej. Każdy ma tu swoje ważne miejsce, potrzebujemy siebie nawzajem i o każdego warto zadbać. Nasze intensywne działania podczas akcji, mają być taką ,,iskrą” dobra - początkiem bardzo złożonego procesu jakim jest modelowanie właściwego zachowania wśród uczniów, rozwijanie empatii i nauka efektywnej, pozytywnej komunikacji bez przemocy.
    Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do spojrzenia na siebie nawzajem z większą uważnością, otwartością i ciekawością, ubogacając się obecnością drugiego człowieka.

 

   

Kalendarz wydarzeń  

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Facebook  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012