Szczegóły

Zdzisława Mazurek

    Zdzisława Mazurek z domu Kowalik urodziła się 8 grudnia 1945 roku w Brzostówcu koło Radzynia. W 1964 roku ukończyła Liceum Pedagogiczne w Leśnej Podlaskiej, a następnie Studium Nauczania Początkowego Matematyki oraz Studium Wychowania Przedszkolnego. Pracę zawodową rozpoczęła w 1964 roku w szkole Podstawowej w Olszewnicy, gdzie pracowała 3 lata. Potem przez 5 lat w Paskudach, by na kolejne 9 przejść do szkoły w Ustrzeszy. W Szkole Podstawowej nr 1 uczyła od 1981 aż do roku 1998. Po 34 latach pracy nauczycielskiej przeszła na zasłużoną emeryturę.

Czytaj więcej...

Szczegóły

Marek Zuzak

    Marek Zuzak urodził się 4 czerwca 1958 roku w Krośnie nad Wisłokiem. Był jednym z najpilniejszych uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim. Po zadaniu matury bez problemu dostał się na prestiżowe studia zagraniczne, składając egzaminy w języku niemieckim. W 1982 roku ukończył studia politechniczne na kierunku „Technika poligraficzna” w Wyższej Szkole Technicznej Karl-Marx-Stadt (Niemiecka Republika Demokratyczna).

Czytaj więcej...

Szczegóły

Maria Mróz

    Maria Mróz urodziła się 30 października 1922 roku w Niewęgłoszu. Po zdaniu tzw. „małej matury”, ukończyła wstępny kurs pedagogiczny, dający jej kwalifikacje do pracy w szkole. W 1957 roku ukończyła Studium Nauczycielskie o kierunku filologia polska. Ustawicznie podnosiła swoje kwalifikacje, kończąc w 1975 roku Wyższą Szkołę Nauczycielską w Słupsku w zakresie nauczania początkowego.

Czytaj więcej...

Szczegóły

Zofia Tracz

    Pani Zofia Tracz z domu Zakrzewska urodziła się 15 maja 1939 roku w Parczewie. Po ukończeniu Liceum Pedagogicznego w 1958 roku rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej w Suchowoli. W 1967 roku została przeniesiona na stanowisko nauczycielki języka polskiego i języka rosyjskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim.

Czytaj więcej...

Szczegóły

Zuzanna Andrzejewska

   Zuzanna Andrzejewska z domu Nejbert urodziła się w 17 marca 1929 roku we Włodzimierzu Wołyńskim na Wołyniu. Po zakończeniu II wojny światowej opuściła ZSRR. W roku 1950 ukończyła Liceum Pedagogiczne w Zamościu oraz 6-miesięczny kurs dla kandydatów na nauczycieli języka rosyjskiego, a w 1966 r. Studium Nauczycielskie – kierunek filologia rosyjska.

Czytaj więcej...

   

Facebook  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 212 gości oraz 0 użytkowników.

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012