Zdzisława Kapała

Zdzisława Kapała urodziła sie 13 października 1948r. w Łubnie. Ukończyła Liceum Pedagogiczne w Lublinie w 1967r.  i podjęła Studia Pedagogiczne na Wydziale Humanistycznym UMCS na kierunku filologia polska. 1 września 1972r. rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim jako nauczyciel języka polskiego i bibliotekarz.

Przełożeni uważali ją za osobę ambitną i zdyscyplinowaną. Podkreślali, że osiąga bardzo dobre wyniki w pracy z młodzieżą. Ceniono ją za wysiłek wkładany w doskonalenie warsztatu pracy. Była czynnym członkiem międzyszkolnego zespołu samokształcenia nauczycieli języka polskiego oraz Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim. Dwukrotnie,  w 1990 r. i 1997r., otrzymała nagrodę  dyrektora szkoły. W 1985r. została uhonorowana nagrodą Inspektora Oświaty i Wychowania. Z powodów zdrowotnych po 25 latach pracy  z dniem 31 sierpnia 1997r. odeszła na rentę inwalidzką.