Szczegóły

Zdzisława Mazurek

    Zdzisława Mazurek z domu Kowalik urodziła się 8 grudnia 1945 roku w Brzostówcu koło Radzynia. W 1964 roku ukończyła Liceum Pedagogiczne w Leśnej Podlaskiej, a następnie Studium Nauczania Początkowego Matematyki oraz Studium Wychowania Przedszkolnego. Pracę zawodową rozpoczęła w 1964 roku w szkole Podstawowej w Olszewnicy, gdzie pracowała 3 lata. Potem przez 5 lat w Paskudach, by na kolejne 9 przejść do szkoły w Ustrzeszy. W Szkole Podstawowej nr 1 uczyła od 1981 aż do roku 1998. Po 34 latach pracy nauczycielskiej przeszła na zasłużoną emeryturę.

    Lubiana przez uczniów i rodziców, dobra koleżanka, która zawsze znalazła czas na rozmowę z innymi kolegami i koleżankami. Jak w arkuszu obserwacji pisze jeden z wizytujących, lekcje są starannie przygotowane i przeprowadzone. Pochylała się nad każdym uczniem potrzebującym jej uwagi i znała ich nadzwyczaj dobrze. Ich potrzeby, zainteresowania, wiedziała jakiej potrzebują pomocy. A wiem to bardzo dobrze, gdyż była wychowawczynią mojej córki i często rozmawiałyśmy na temat uczniów tej klasy.
    Pamiętamy koleżankę Zdzisławę jako bardzo oddaną instruktorkę ZHP – prowadziła drużynę zuchową. Trafnie określała, na co ucznia stać i co może osiągnąć w życiu. Po latach to wiem, bo rozmawiałam z nią na temat uczniów jako młoda nauczycielka i uczyłam się od niej sztuki obserwacji uczniów.
   Za swą solidną pracę czterokrotnie była uhonorowana nagrodą dyrektora szkoły. Otrzymała też w latach 80-tych Nagrodę Kuratora Oświaty i Wychowania. Uchwałą Rady Państwa odznaczona została za dwudziestoletnią wyróżniającą pracę pedagogiczną Złotym Krzyżem Zasługi.
   Pozostanie w naszej pamięci jako serdeczna, życzliwa, pełna poczucia humoru koleżanka, osoba rzetelna i obowiązkowa, dla której dobro uczniów stało zawsze na pierwszym miejscu.
   Zmarła 25 maja 2018 roku. Została pochowana na cmentarzu parafialnym w Radzyniu Podlaskim.

Danuta Bukryj-Pałka

   

Facebook  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012