Aktualności

Szczegóły

Witaj klaso, pierwsza klaso!

   W  tym roku  w  progi naszej szkoły zawitały cztery klasy pierwsze.  Pierwsze dni i tygodnie były dla uczniów czasem poznawania nowego otoczenia, nauczycieli, kolegów  i koleżanek.  To pierwsze wspólne lekcje. To w końcu nauka wierszy i piosenek na ślubowanie, to wspólne próby.

   Szybko minął wrzesień i połowa października. Nadszedł więc czas, by nowi koledzy i koleżanki  złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego.
   Uroczystość miała miejsce 27 października 2015 r. Stroje galowe, miny – uroczyste, serca – przejęte powagą chwili, rodzice, rodzeństwo, a często cała rodzina  - w sali gimnastycznej.  
   Kiedy wybiła godzina 1630, do sali weszli uczniowie  z klasy 1 a, b, c, d, wraz ze swoimi wychowawczyniami. Jako pierwsza głos zabrała Pani Dyrektor Danuta Bukryj – Pałka, która przywitała najmłodszych, czyli pierwszoklasistów, jak również ich rodziców, rodzeństwo i wszystkich zgromadzonych. Następnie na salę wprowadzono sztandar szkoły i wszyscy w postawie baczności odśpiewali hymn Polski.
   Kolejnym punktem uroczystości był krótki program artystyczny, przygotowany przez uczniów. Recytacja wierszy o klasie, porządku, nowych obowiązkach, o bezpieczeństwie i Ojczyźnie oraz wspólny śpiew piosenki o szkolnym dzwonku, szkole,  o literkach, cyferkach i kredzie pędzącej po tablicy, sprawiły, że publiczność niczym zaczarowana słuchała wszystkiego z podziwem.  Po występach uczniowie złożyli  uroczystą obietnicę  przyjęcia na siebie  nowych obowiązków ucznia i  kolegi. Obiecali  postępować uczciwie, z życzliwością,   w posłuszeństwie  wobec rodziców  i nauczycieli.
   Po tym uroczystym akcie sztandar został  wyprowadzony,  a pierwszoklasiści po kolei przyjęli  dotknięcie piórem -  pasowanie  na ucznia dokonane przez Panią Dyrektor, a następnie  z rąk swoich wychowawczyń odbierali legitymację  szkolną z piórem i pięknym Aktem Pasowania na Ucznia.
   Tym chwilom towarzyszyło wzruszenie  małych bohaterów  i  ich bliskich – to namacalny dowód wkroczenia  w nowy etap życia.
   Nie same obowiązki czekają jednak w szkole – po  uroczystości czas  na relaks -  radosny poczęstunek przygotowany przez rodziców.  Pierwszoklasiści  - życzymy Wam powodzenia.

Fotografie zamieszczamy dzięki uprzejmości i za zgodą Zakładu Fotograficznego Foto Expres w Radzyniu Podlaskim

   

Kalendarz wydarzeń  

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Facebook  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012