ZIMOWA ZBIÓRKA DARÓW PT. "POMÓŻMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ" - PODSUMOWANIE

W dniach 29.01.2016r. - 10.02.2016r. odbyła się w naszej szkole zbiórka darów dla psów i kotów objętych opieką Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt "Podaj Łapę". Na pomysł zorganizowania tego typu akcji wpadła p. Elżbieta Zając, zapraszając do udziału pozostałe wychowawczynie świetlicy: p. Agnieszkę Kot i p. Danutę Kłos.

W dniu 05.02. 2016r. odbyło się spotkanie uczniów w sali gimnastycznej z p. Mariolą Orębską - wiceprezes Stowarzyszenia. Ta nietypowa lekcja rozpoczęła się od słów p. E. Zając, która witając zaproszonego gościa oraz wszystkich zebranych w sali, zaznaczyła, że celem tego spotkania jest zarówno poszerzenie wiedzy na temat bezdomnych zwierząt, jak też pomoc potrzebującym czworonogom z Radzynia i okolic. Głos zabrała p. M. Orębska. Wytłumaczyła dzieciom jak należy opiekować się zwierzętami. Poinformowała uczniów o istniejącej ustawie o ochronie zwierząt, która mówi, że osoba znęcająca się nad nimi może zostać ukarana. Następnie opowiedziała uczniom na czym polega praca w Stowarzyszeniu "Podaj Łapę", jak zostać wolontariuszem, jak pomagać potrzebującym zwierzętom. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja multimedialna przedstawiająca psy, koty a nawet kozy objęte opieką Stowarzyszenia. Zaprezentowane fotografie, dostosowane do wieku oglądających, bardzo podobały się uczniom. Było widać i słychać, że zdjęcia poruszyły ich młode serca. Na zakończenie spotkania wiceprezes Stowarzyszenia przekazała na ręce p. E. Zając kalendarz oraz dyplom dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim za współpracę ze Stowarzyszeniem. Zachęciła wszystkich do dalszego udziału w tej akcji.

12.02. 2016r. zebrane dary zostały odebrane przez wolontariuszy Radzyńskiego Stowarzyszenia "Podaj Łapę". Podczas akcji "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę" uczniowie klas I-VI mogli przynosić: karmę suchą lub w puszkach dla psów i kotów, makaron, miski, smycze i obroże. Razem udało się zebrać ok. 150 kg karmy, 18 litrów mleka, 8 misek, smycz i zabawki dla zwierząt. Szczególne uznanie należy się klasom, które zebrały największą ilość karmy:
klasa IV a (wychowawczyni p. Ewa Piec) - 47,50kg,
klasa I d (wychowawczyni p. Marzena Szczygielska) - 27kg,
klasa I a (wychowawczyni p. Mirosława Maciejewska) - 21 kg.
W akcji wzięli udział również uczniowie z klas: I b, I c, II a, II c, II d, III a, III b, III c, IV b, V b.

Organizatorzy akcji, pracownicy Stowarzyszenia, a przede wszystkim potrzebujące zwierzęta dziękują za otrzymaną pomoc!