Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbyło się 1września br. o godz. 900 na boisku szkolnym. Pani dyrektor Danuta Bukryj-Pałka powitała serdecznie zebranych gości, rodziców, nauczycieli a przede wszystkim wypoczętych i gotowych do dalszej pracy uczniów.

Jako pierwszy przemówił Pan Tomasz Stephan - zastępca burmistrza. Witając wszystkich po wakacjach podziękował nauczycielom za ich gotowość do pracy dydaktyczno-wychowawczej. Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzył jeszcze lepszego roku szkolnego od poprzedniego. Do tych życzeń dołączył również przewodniczący Rady Rodziców Przemysław Krupski.

Zanim pani Dyrektor uznała rok szkolny 2016/2017 za rozpoczęty zwróciła się do zebranych tymi słowami: "W naszym życiu wiele rzeczy uległo zmianie. Nie tylko jesteśmy starsi, mądrzejsi, ale także mamy nowe postanowienia na ten rok szkolny. Chciałabym aby priorytetowymi zadaniami dla Was było osiągnięcie jak najlepszych wyników w nauce zarówno z poszczególnych przedmiotów jak i osiąganie sukcesów w konkursach, godne reprezentowanie naszej szkoły w każdym miejscu i sytuacji oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności, które przecież każdy posiada. Musicie pamiętać, że uczniami jesteście nie tylko w szkole, ale też kiedy przebywacie na boisku, na wycieczce, czy na zabawie i obowiązują Was zawsze takie same zasady zachowania. Bo jak powiedział Platon, filozof starożytnej Grecji „Celem rozumnego życia jest myśleć to, co prawdziwe, czuć to co piękne, i kochać co dobre”. Starajcie się o tym pamiętać.
      Życzę wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie dużo sukcesów. W swym postępowaniu pamiętajcie o słowach wypowiedzianych przez flamandzkiego pisarza i duchownego Pfila Brosmansa „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzę wam jak najwięcej. Nauczycielom życzę jak najmniej kłopotów, problemów z uczniami, zdrowia i wielu powodów do satysfakcji. Rodzicom zaś zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą,  z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrekcją.
      Nowy rok szkolny to nowy rozdział w księdze waszego i mojego życia. Postarajmy się go wspólnie napisać jak najpiękniej."
    Na koniec uroczystości Pani wicedyrektor Agnieszka Lipka zadbała o porządek opuszczania boiska i rozdysponowanie sal i nowych uczniów do poszczególnych klas. Z okazji 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej przedstawiciele klas VI wraz z panią B. Ejsmont złożyli wiązanki pod Pomnikiem Zwycięstwa.