Za nami  FESTYN  RODZINNY

Dnia  09.06.2017 r. w godz. 15.00 – 19.00 w parku miejskim odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Radzyniu Podlaskim pod nazwą  ,,POMAGAJMY  SOBIE  WZAJEMNIE”. Cel, który  przyświecał  imprezie,  to niesienie pomocy  innym, a dokładnie pomoc  rodzinie uczennicy klasy 3 naszej szkoły poszkodowanej w pożarze domu.

W przerwach pomiędzy występującymi  grupami  organizowane były aukcje charytatywne. Oprócz tego na miejscu byli wolontariusze radzyńskiego Caritasu, którzy zbierali datki do puszek.Na scenie zobaczyliśmy: uczniów kl.2 naszej szkoły w przedstawieniu ,,Zaczarowanym pociągiem w świat", grupę taneczną Shockwave, radzyńską  grupę  KARATE  KYOKUSHIN, dziecięce grupy baletowe,  uczniów  Szkoły  Muzycznej, występ  wokalny  Weroniki   Maciejewskiej  i  Wojciecha  Gila   oraz  zespół   muzyczny ,,RELAX”.

Nieopodal  sceny  porozstawiane  były  stoiska  z  własnoręcznie  wykonaną  biżuterią, oryginalnymi widokówkami, książkami  oraz  sadzonkami różnych  roślin. Największym zainteresowaniem cieszyła  się   jednak  kawiarenka  z pysznymi  domowymi  ciastami  przygotowanymi  przez  rodziców  jak  również  wata  cukrowa. Był  też  ratownik medyczny,  policjanci z bronią i służbowymi akcesoriami  oraz  wystawa  kolekcji  samochodów. Oprócz tego na najmłodszych czekały takie atrakcje jak: dmuchana zjeżdżalnia, basen z piłeczkami,  przejażdżki  na  koniu  oraz  konkurencje  sprawnościowe. Na  koniec  odbył  się  pokaz  modeli  latających.

Koordynatorkami  festynu  były: Mirosława  Maciejewska  i  Jolanta  Szyma, które  bardzo dziękują za poświęcony  czas  i  pomoc w  przygotowaniu  imprezy  koleżankom: Dorocie  Szczerbie  i  Monice Bohuniuk. Ponadto  podziękowania  kierujemy  do rodziców, którzy  czuwali  nad  przebiegiem  imprezy  oraz  koleżankom, które  pomagały  przy  obsłudze  stoisk. Koleżankom: Jolancie  Samsonowicz, Iwonie  Zając  i  Jolancie  Sochal  za malowanie dzieciom  buziek, a  Monice  Laskowskiej-Woźny  za  prowadzenie konkurencji  sprawnościowych, które  cieszyły  się  wielkim  zainteresowaniem  aż  do  samego  końca.  Dziękujemy  dyrekcji  szkoły za  akceptację pomysłu imprezy  szkolnej  oraz  nadzór  nad  jej  organizacją.