Godzina Kodowania w naszej szkole

Godzina Kodowania, organizowana w dniach 4-10 grudnia 2017r. w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej , jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Nasza szkoła też wzięła udział w tym wielkim przedsięwzięciu. Pod kierunkiem pana Waldemara Pietronia uczniowie klas 4-7 przeszli krótki kurs z podstaw programowania gier.

Z każdą chwilą entuzjazm uczniów rósł, cieszyli się osiągając kolejne etapy zadań. W ostatnim etapie, korzystając ze zdobytych umiejętności użytkownicy mogli stworzyć swoją własną grę, za co otrzymywali imienny certyfikat. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału. Na pewno jeszcze spotkamy się na kolejnych akcjach z kodowaniem.

Przypominamy, że ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku i przez cały rok. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy w zakresie programowania. Nikt w godzinę nie nauczy się programować, ale w ciągu jednej godziny można przekonać się, że to nie jest trudne, że może dawać satysfakcję, że to fajna zabawa, że przestrzeń kodowania jest nieograniczona.