Uczniowie  kl. 3 a  z  wizytą  u  Burmistrza  Miasta Radzyń  Podlaski

We  wtorek  5 czerwca 2018 r. uczniowie  kl.3 a wraz  z  wychowawczynią  p. Mirosławą  Maciejewską  oraz  nauczycielką  wspomagającą p. Agnieszką  Grochoła – Kalicką  odwiedzili  p. Jerzego  Rębka - Burmistrza  Miasta  Radzyń  Podlaski. Gospodarz, wraz ze swoim  sekretarzem p.Robertem  Targońskim,  bardzo  miło  nas  przywitał  w  Sali  Konferencyjnej,  gdzie  odbywają  się  sesje  Rady  Miasta  i  ugościł  słodkościami.

Odpowiadał  na  liczne  pytania  zadawane  przez  uczniów  np.: Na  czym  polega  praca   burmistrza? Jak długo  burmistrz  urzęduje?  Na  ile  lat  jest  wybierany? Czy lubi Pan  swoją pracę?  Ile czasu  spędza Pan w pracy?  Co lubi  Pan robić w  wolnym czasie po pracy? Jaki  zawód  wcześniej  Pan wykonywał?  Jakie  studia  trzeba  skończyć, by  zostać  burmistrzem? Kto  wchodzi  w  skład  Rady  Miasta  oprócz   burmistrza?  Jak  często  odbywają  się   sesje  Rady  Miasta?  O czym  rozmawiają?  O  czym  decydują? Jakie są   najbliższe plany   dla  Radzynia?  Kiedy  powstanie  SCATE  PARK? i  inne.   Następnie udaliśmy  się  do  gabinetu  burmistrza, gdzie  każdy  przez  chwilę  mógł  pełnić  tę  ważną  funkcję  siadając, za  pozwoleniem, na fotelu  włodarza  miasta. Na  zakończenie  każdy  otrzymał  upominek. Nie  obyło  się  również  bez  pamiątkowych  zdjęć.