Aktualności

Szczegóły

W dniach 3- 7 czerwca i jeszcze dłużej... już po raz trzeci szkolna akcja:

   ,, AKCEPTUJ I BĄDŹ ŻYCZLIWY” wprowadziła naszą JEDYNKĘ w niebiańską atmosferę: pokoju, radości i wzajemnej życzliwości.  Akcję rozpoczęła  Msza Święta w intencji całej społeczności szkolnej, odprawiona  w parafii Świętej Trójcy.  Był to czas szczególnej modlitwy dziękczynnej za dobre owoce akcji przeprowadzonych w poprzednich latach, czego wyrazem był bukiecik kwiatów z serduszkiem, które krążyło w ,,sztafecie błękitnych serc”, niesiony przez dzieci w procesji z darami.  We wspólnej modlitwie zawierzyliśmy wszystkie  działania związane z akcją, aby w naszej szkole, wydarzyło się jak najwięcej dobra, które nie tylko zaistnieje, ale  będzie trwało.

     Celem akcji było budowanie  atmosfery akceptacji i życzliwości w całej społeczności szkolnej, dlatego do udziału zaproszone zostały nie tylko wszystkie dzieci z kl. I-VIII, ale również  wszyscy pracownicy szkoły. Na katechezach i podczas zajęć w świetlicy szkolnej,  przeprowadzono lekcje akceptacji związane z tematem akcji, wprowadzające uczniów w  zabawę w cichego przyjaciela i dzielenie się dobrym słowem.  Na szkolnym korytarzu  pojawiły się segregatory z kieszonkami, w których były gotowe dobre komunikaty – wzmocnienia pozytywne, miłe słowa, dla drugiego człowieka, o których czasami zapominamy, by je wypowiedzieć, a przecież są bardzo ważne.  

    Nowością w tym roku, była zabawa w CICHEGO PRZYJACIELA J. Wszyscy uczniowie losowali jedną osobę z klasy, dla której mogli stać się tzw. cichym przyjacielem. Wskazane było zachowanie w tajemnicy – kogo wylosowano. Cichy przyjaciel - to osoba, która dostrzega potrzeby wylosowanej koleżanki lub kolegi. Uważnie obserwuje, jak może pomagać i wspierać, tą osobę. Stara się mieć na nią szczególną uważność i zastanawia się jakie dobro może jej dać. Można było również w sposób dyskretny, przekazać jakiś mały drobiazg, niespodziankę, która ucieszy i sprawi radość. Zadanie cichego przyjaciela było o tyle trudne, że pomoc i przekazywanie dobra  odbywało się ,, z ukrycia”, bezinteresownie. Cichy przyjaciel czerpie radość z dawania dobra innym, nie oczekując nic w zamian. Wylosowana osoba, była szczególnie ,,zadana”, żeby o niej pamiętać. Wiele osób stało się cichymi przyjaciółmi, także dla innych, o których może ktoś nie pamiętał, ponieważ losowanie miało być tylko impulsem pobudzającym do czynienia dobra wszystkim, których spotykamy i dostrzegamy.

    5 czerwca CAŁA SZKOŁA W KOLORZE NIEBA! Ubraliśmy się na niebiesko, aby wyrazić nasze pragnienie budowania i wzmacniania atmosfery akceptacji i życzliwości – atmosfery NIEBA wśród nas, czyniąc choćby małe rzeczy w wielki sposób.  Po prostu z miłością.

    Za udział wszystkim dziękują organizatorzy akcji: Izabela Korulczyk, Elżbieta Burdon, Barbara Ejsmont, Anna Zbaracka, Ks Wojciech Stefaniuk, Agnieszka Kot, Ewelina Sielezińska i Monika Bohuniuk.

 

   

Kalendarz wydarzeń  

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Facebook  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012