Aktualności

Szczegóły

Jasełka

    Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu. W Szkole Podstawowej nr 1 im.  Bohaterów Powstania Styczniowego uczniowie przypomnieli  wydarzenia  sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

    Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Pana Jezusa. Kolędy i pastorałki napełniły wszystkich świąteczną radością. Wykonawcy dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. O dekorację zadbała pani Małgorzata Szram, zaś słowem i muzyką zajęła się pani Anna Zbaracka i pani Barbarbara Ejsmont. Młodzi artyści wzruszyli słuchaczy i  odebrali należne im gratulacje.

    Pani dyrektor Bożena Płatek złożyła świąteczne życzenia uczniom, rodzicom, pracownikom, przyjaciołom szkoły, a także emerytowanym nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym. Życzenia popłynęły do absolwentów oraz w stronę Polaków na Wschodzie, zwłaszcza do lwowskich szkół z polskim językiem nauczania.

 

   

Kalendarz wydarzeń  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

   

Facebook  

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012