Moje pierwsze pieniądze

W naszej szkole realizowany jest ogólnopolski projekt z zakresu wczesnoszkolnej edukacji finansowej „Moje pierwsze pieniądze”.  Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, który dostarczył nam potrzebne materiały do prowadzenia zajęć.

Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas I – III. Forma i treści są dostosowane do możliwości rozwojowych i poznawczych dzieci w tym przedziale wiekowym. Metody i treści wykorzystane do przekazywania, przyswajania i utrwalania wiadomości opierają się m. in. na:

• uczeniu się przez odkrywanie
  • działaniu
  • zabawie
  • twórczym rozwiązywaniu problemów.

Zajęcia dla uczniów klas I prowadzi p. Danuta Kłos, klas II- p. Agnieszka Kot, a w klasie III c p. Dorota Gomółka.

Dzieci  dowiedzą się m.in.:

• Jak powstały pieniądze?
  • Czym różni się potrzeba od zachcianki?
  • Dlaczego warto oszczędzać?
  • Jak wytyczać sobie cele oszczędzania?
  • Jak rozsądnie zaplanować swoje wydatki?

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, ze względu na ciekawą oprawę dydaktyczną,  opierają się w dużej mierze na doświadczeniach, wiedzy, aktywności i pomysłowości uczniów. Powodzeniem cieszą się kolorowe zeszyty ćwiczeń oraz zadania praktyczne np.:  zabawa „Jesteś na rynku i wymieniasz towary”, projektowanie własnych banknotów.