Wojewódzki Konkurs Informatyczny "MISTRZ KOMPUTERA" rozstrzygnięty.

17.04.2015 r. w gmachu Politechniki Lubelskiej, na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”. Konkurs został objęty patronatem naukowym przez Jego Magnificencję Rektora Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. inż. Piotra Kacejko.

Patronat honorowy sprawował:

• Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk,
  • Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli,
  • Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin,
  • Telewizja Lublin - patronat medialny.

Miło nam poinformować, że uczeń  klasy 6b Jakub Obuchowski została Wicemistrzem Komputera, natomiast Paweł Cholewa z klasy 5b został laureatem tego konkursu.

Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród swym przybyciem uświetniły władze Politechniki Lubelskiej, dyrektorzy szkół oraz sponsorzy. Wspaniałą niespodzianką dla młodzieży i ich nauczycieli, zorganizowaną przez organizatorów, były wykłady i warsztaty przygotowane i przeprowadzone przez pracowników naukowych Politechniki Lubelskiej. Młodzi ludzie mieli możliwość wysłuchania i obejrzenia trzech prezentacji multimedialnych w bardzo intrygujących tematach:

• "Modelowanie fotorealistycznych wizualizacji 3D" przedstawił Profesor Politechniki Lubelskiej Pan dr hab. inż. Jerzy Montusiewicz,
  • "Czy roboty są w śród nas?" poprowadził dr inż. Michał Charlak z Wydziału Podstaw Techniki,
  •  "Robot edukacyjny. Mój partner?" wygłosili Profesor Politechniki Lubelskiej dr hab. inż. Marek Jakubowski i dr inż. Tomasz Szota.

Pytaniom uczniów nie było końca na dwóch warsztatach informatycznych, gdzie uczestnicy mogli wcielić się w rolę badaczy naukowych i spróbować swoich sił eksperymentując z modelami podczas pokazów: „Interakcja człowiek-maszyna, czyli jak ożywić robota”, „Na co patrzysz i co widzisz, czyli eye-tracking”, „Programowanie inteligentnych pojazdów”

Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

W.Pietroń

pełne wyniki konkursu