LEKCJE W TERENIE

W czwartek 27 października 2016 r. uczniowie klasy 2 a pod opieką pań: Mirosławy Maciejewskiej i Agnieszki Grochoły  udały się do lasu w Feliksówce na lekcje w terenie. Przywitał nas pan leśniczy, który oprowadził ścieżką dydaktyczną po szeleszczącym dywanie utkanym z zeschłych liści.

Opowiadał nam o roślinach i zwierzętach, które można spotkać w tym lesie, pokazywał różne ciekawe okazy. Przez lornetkę wypatrywaliśmy zza drzew zwierząt, obserwowaliśmy w przybliżeniu różne rośliny. Przypomnieliśmy sobie też jakie są zasady zachowania w lesie. Spotkaliśmy tam sporo grzybiarzy, którzy pod liśćmi szukali grzybków.
     Następnie sadziliśmy las. Pan leśniczy wręczył każdemu przygotowane sadzonki sosny i lipy, w równym rzędzie kopał dołek, a my umieszczaliśmy tam swoje przyszłe drzewo. Za ileś, ileś lat możemy tu wrócić, by zobaczyć, co z tego wyrośnie.
     Ścieżką leśną pan leśniczy zaprowadził nas na polanę, gdzie było przygotowane ognisko oraz kiełbaski do pieczenia i pyszna herbatka malinowa. Nie obyło się bez  zabaw ruchowych na polanie. Na koniec pan leśniczy każdemu na pamiatkę podarował odblask - wiewiórkę, a my podziękowalismy za gościnność.