Dzień Matki

Z jej rąk zmęczonych urosły kwiaty,
Z jej dni zranionych
urodziły się daty,

Z jej serca miłość cały świat objęła,
Z jej oczu rzeka łez spłynęła,
Z jej myśli książki się pisały,
Z jej ust polskie teorie wybiegały,
Z jej marzeń tablica się wyszyła,
Z jej szczęścia ja się urodziłam.
S. Wyspiański

26 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki, którą razem z chórem „Jedyneczki” i delegatami klas I – III przygotowała pani  Elżbieta Duk. Wszystkich rodziców, uczniów, grono nauczycieli oraz zaproszonych gości powitała pani dyrektor Danuta Bukryj – Pałka, słowa powitania skierował do wszystkich zebranych Burmistrz Miasta – Jerzy Rębek.

Akademia miała w tym roku trochę inny charakter niż zwykle, ponieważ przygotowana była dla wszystkich rodziców uczniów klas I – III. Składała się z dwóch części: słowno – muzycznej i konkursowo – rozrywkowej. W pierwszej części zespół pięknie zaśpiewał kilka piosenek o mamach i tatusiach, które przeplatały się  wierszami recytowanymi przez uczniów. W drugiej części odbył się pokaz mody dla mam przygotowany przez „małe modelki” , które zaprezentowały ciekawe stroje wieczorowe, modę codzienną oraz pomysłowe kreacje ekologiczne (wykonane z papieru, worków foliowych, gazet, plastikowych korków itp.) Kilkoro uczniów klas trzecich pięknie zatańczyło walca angielskiego do piosenki  „Time to Remember”.  Były też zagadki muzyczne dla rodziców. Wybrane piosenki przypomniały ich młodość. Jedną z nich pt. „Prywatki” Wojciecha Gąssowskiego zaśpiewał rodzic  pan Piotr Skowron. Wszystkim dopisywał dobry humor, a niektóre piosenki śpiewali wszyscy razem.

Słowa podziękowania kieruję do pani Agnieszki Kot za pomoc w organizacji uroczystości – uczestnictwo w próbach, przy rozwieszaniu plakatów, za pomoc w przygotowaniu poczęstunku, pani Izie Paszkiewicz i pani Elżbiecie Zając za pomoc podczas organizacji imprezy (pokaz mody), pani Jolancie Sochal za pomoc przy dekoracji. Słowa podziękowania kieruję również do pani dyrektor Agnieszki Lipki za wsparcie i pomoc podczas wielu odbytych prób oraz wszystkim koleżankom, które w jakikolwiek sposób wspierały dobrym słowem oraz zaangażowały się  w pomoc przy organizacji uroczystości Dnia Matki . Największe podziękowania za zaangażowanie i ogromną pracę należą się zespołowi „Jedyneczki” oraz dzieciom, które recytowały wiersze, tancerzom i „małym” modelkom.
                       Serdecznie dziękuję!
                                   Elżbieta Duk